Zamknij
REKLAMA

Mieszkania na wynajem – jak wyprzedzić konkurencję?

18:47, 06.05.2018 | Materiały partnera
Skomentuj
Fot. Materiały partnera

Konkurencyjne ceny mieszkań na wynajem znacznie podnoszą poprzeczkę na rynku nieruchomości, cierpią na tym liczne osoby wynajmujące. Zobacz, o czym powinien pamiętać każdy wynajmujący mieszkanie.

Gołym okiem widać, że w wielu przypadkach to najemca musi spełnić liczne wymagania wynajmującego. Nieustanna dbałość o mieszkanie, staranne obnoszenie się z wyposażeniem domu, a także pilnowanie, aby ściany i podłogi nie uległy uszkodzeniu, to tylko niektóre obowiązki najemcy.

Jak widać, wciąż niewiele mówi się o obowiązkach wynajmującego, a tym bardziej nie ma mowy o jego działaniach podejmowanych wyłącznie z dobrej woli. Jednak warto zaznaczyć, że aby wynajmujący mógł cieszyć się dobrą opinią wśród licznych najemców, powinien zdecydować się na kilka prostych kroków.

Nieruchomości na wynajem – jak zyskać dobrą opinię wśród najemców?
Solidnie wykończone mieszkanie

Zaniedbane mieszkanie, w którym remont stał się już koniecznością, niestety nie będzie miało powodzenia. Nikt nie chce mieszkania na wynajem, w którym konieczny jest wkład własny. Podstawą powodzenia nieruchomości jest jej solidne wykończenie. Dodatkowo warto pamiętać, że nowa instalacja elektryczna czy też w pełni sprawna instalacja hydrauliczna, z pewnością sprawią, że dane mieszkanie na wynajem będzie bardziej atrakcyjne dla potencjalnego najemcy. Nie należy przy tym zapominać, że porządny remont, ani solidne wykończenie mieszkania wcale nie musi być drogie, liczne materiały budowlane w dobrej cenie można zakupić na przykład na stronie budowlany.eu

Odpowiednio przygotowane pomieszczenia

W ferworze przeprowadzki niezwykle łatwo jest zapomnieć o podstawowych kwestiach. Pamiętajmy, że sama przeprowadzka jest dla najmującego olbrzymim obowiązkiem, wynajmujący chociaż na samym początku może drobnym gestem wesprzeć najemcę. Wysprzątane mieszkanie, umyte podłogi, a nawet worki na śmieci w koszu lub podstawowe środki czystości w szafce potrafią znacznie ułatwić nowy start najemcy. Podstawowe środki czystości w korzystnej cenie także znajdują się na stronie budowlany.eu. Liczne opinie pokazują, że dbałość o takie szczegóły, znacznie poprawia ocenę najemcy względem wynajmującego, a co za tym idzie, wynajmujący staje się szeroko polecany wśród znajomych najemcy kiedy ten zamierza zwolnić mieszkanie.

Przejrzyste i czytelne ogłoszenie

Choć o niektórych kwestiach można wspomnieć już podczas osobistego spotkania, to jednak warto pamiętać, że całkowicie zatajone informacje, niekorzystnie wpływają na opinie o wynajmującym. Aby uniknąć nieporozumień, i aby jednocześnie zwiększyć powodzenie nieruchomości przy pomocy ogłoszenia, należy zrobić estetyczne, przejrzyste zdjęcia każdego pomieszczenia w świetle dziennym. Dodatkowym atutem jest umieszczenie w ogłoszeniu planu przedstawiającego rozmieszczenie pomieszczeń, a także ich dokładne wymiary. Podstawowe informacje odnośnie czynszu, opłat i kaucji, a także poprawne namiary na wynajmującego także są koniecznością.

(Materiały partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone