Zamknij

Komunikat sanepidu: wodę w Cekcynie można pić tylko po przegotowaniu

13:19, 03.10.2018 | E.D
REKLAMA

Justyna Szulc, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tucholi wydała komunikat o warunkowej przydatności wody do spożycia przez ludzi z wodociągu w Cekcynku.

Wyniki próbek wody pobranych 29 września z wodociągu publicznego w Cekcynku wykazały przekroczenie ogólnej liczby mikroorganizmów (aż 700 jtk/1ml; zalecana wartość powinna być niższa niż 200 jtk/ml). Woda z wodociągu publicznego w Cekcynku nie nadaje się do spożycia bezpośrednio z kranu.* Można ją wypić po uprzednim przegotowaniu, nie ma przeciwwskazań do korzystania z niej w toalecie czy do celów higienicznych. Justyna Szulc, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tucholi w wydanym komunikacie zobowiązała Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Tuchwod", które zarządza cekcyńskim wodociągiem publicznym do poinformowania użytkowników o jakości wody i wynikających z niej zaleceniach, podjęcia działań naprawczych i doprowadzenia jakości wody do określonych wymogów oraz przedstawienia sanepidowi prawidłowych wyników badań wody.

* Wodociąg publiczny w Cekcynku zasila Bieszewo, Cekcyn, Cekcynek, Dębowiec, Hutę, Iwiec, Knieję, Kosowo, Kruszkę, Lubińsk, Nowy Sumin, Ostrowo, Stary Sumin, Wierzchlas, Wierzchucin, Wrzosowisko, Wysoką i Zamarte. W tych miejscowościach wodę można spożywać jedynie po przegotowaniu!

(E.D)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone