Zamknij
REKLAMA

Turniej wiedzy pożarniczej - kto był najlepszy na etapie powiatowym? ZDJĘCIA

11:15, 13.04.2018 | L.Z
REKLAMA
Skomentuj

Kacper Wiśniewski z gminy Śliwice, Martyna Słupińska z gminy Lubiewo oraz Łukasz Dykier z gminy Gostycyn będą reprezentować powiat tucholski podczas wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W środę rozstrzygnięto etap powiatowy Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który organizuje Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych przy współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi. Tym razem finałowe spotkanie, w którym uczestniczyli reprezentanci gmin odbyło się na terenie Nadleśnictwa Tuchola, w Gołąbku. Turniej wiedzy obok konkursu plastycznego „Zapobiegajmy pożarom” jest drugą ważną ogólnopolską imprezą popularyzacyjną organizowaną przez Związek OSP RP. Chodzi w niej o popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. W komisji oceniającej tegoroczne zmagania wystąpili: po stronie strażaków Mirosław Januszewski, Paweł Piesik, Damian Buczkowski, Tomasz Nakielski i Zygmunt Andrearczyk i po stronie nadleśnictwa - Paweł Bauza

Więcej na temat konkursu - w tym szczegółowe wyniki - w najbliższym, czwartkowym wydaniu Tygodnika. Dziś zdradzamy, że podczas wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” nasz powiat reprezentować będą: Kacper Wiśniewski z gminy Śliwice, Martyna Słupińska z gminy Lubiewo oraz Łukasz Dykier z gminy Gostycyn.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone | 2018