Zamknij
REKLAMA

3 dni i... 3 koncerty. Rewolucja na Dniach Borów Tucholskich. SPRAWDŹ, KTO ZAGRA!

15:04, 21.03.2018 | P.P
REKLAMA
Skomentuj

Dni Borów Tucholskich takiej formuły jeszcze nie miały. Przyzwyczailiśmy się do jednego dużego koncertu ich zakończenie? W tym roku będzie inaczej. Burmistrz zapowiada aż trzy duże koncerty trzy dni z rzędu. Jakich artystów zobaczymy i usłyszymy? Dziś możemy to zdradzić.

20-22 lipca (piątek-niedziela). W tych dniach odbędą się Dni Borów Tucholskich. W tym roku duża scena na działce między ul. Witosa a Świecką w Tucholi (po raz ostatnim tam) stanie na aż trzy dni. W planie są trzy rożne koncerty, każdego dnia od piątku do niedzieli.

- Wierzę, że zmiana formuły i trzydniowy plan koncertów spodoba się mieszkańcom Tucholi – mówi burmistrz Tadeusz Kowalski "Tygodnikowi" i dodaje, że zaproszenie trzech różnych artystów wcale nie musi być droższe niż ściągnięcie jednej wielkiej gwiazdy. A plany na taką gwiazdę były, jednak - jak tłumaczy burmistrz - musiały być z konkretnych względów zmienione Jakich? Jaka to była gwiazda? O tym szerzej w najnowszym numerze "Tygodnika Tucholskiego", który właśnie trafia do sprzedaży. A teraz konkrety. Kto wystąpi w lipcu w Tucholi?

W piątek dance, w sobotę i niedzielę rock w różnych odmianach

Piątek, 20 lipca. Na scenie Dni Borów Tucholskich ma pojawić się Danzel, belgijski, chociaż w szczególnym stopniu popularny w Polsce reprezentant muzyki dance, który wielką rozpoznawalność zdobył w latach 2004-2005, kiedy na listach przebojów wysokie pozycje zdobywał wykonywany przez niego dyskotekowy hit, a właściwie cover, „Pump it up”. Do dziś Belg ma na koncie dwa albumy i kilkanaście singli.  W Polsce występuje regularnie, publiczność bawił m.in. na sylwestrowej gali Polsatu. 

Sobota, 21 lipca. W Tucholi zagrają Szymona Wydra i Carpe Diem. Chociaż ten rockowy zespół w zeszłym roku obchodził 25-lecie istnienia największą popularność zarówno wokalista, jak i później grupa, zdobył dzięki dojściu do finału jednej z pierwszych edycji programu Idol, który wówczas był bezsprzecznie najważniejszym show, podczas którego wyławiano wokalne talenty. Zespół ostatnią płytę wydał w 2014 roku, co nie oznacza, że nie jest aktywny. Wręcz przeciwnie, właśnie w 2018 roku światło dzienne ujrzał jego nowy singel „Mały Raj”. 

Niedziela, 22 lipca. Dni Borów Tucholskich zakończy legenda rockowych brzmień i (po bardzo wielu przejściach) polskiej muzyki generalnie. To Jary Oddział Zamknięty, który regularnie koncertuje, a w jego składzie występuje słynny Krzysztof Jaryczewski - założyciel i pierwszy wokalista Oddziału Zamkniętego.

DJ-e, telebimy

Burmistrz Kowalski dodaje, że każdy z koncertów będzie wzmocniony m.in. o występy DJ-ów. Wydarzenia mają być też urozmaicone wizualnie – przy scenach mają stanąć telebimy. O Dniach Borów Tucholskich „Tygodnik Tucholski” będzie pisać na bieżąco.

UWAGA! W najnowszym numerze "Tygodnika Tucholskiego" również ogłaszamy, kto wystąpi na Dniach Borów Tucholskich. Informacje o artystach "na gorąco" i przez telefon przekazywał nam we wtorek burmistrz Tadeusz Kowalski i niestety podał nam niedokładną nazwę grupy, która zagra w niedzielę. Dlatego wyjaśniamy, że w Tucholi zagra JARY ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY (a nie Oddział Zamknięty). To w przypadku historii tej kapeli sprostowanie bardzo ważne. Niestety nieporozumienie zostało między gminą a redakcją wyjaśnione w momencie, gdy świeże wydanie "Tygodnika" było już w druku.

- Faktycznie. To był mój błąd. Wyraziłem się niedokładnie, za co czytelników "Tygodnika" przepraszam - mówi Tadeusz Kowalski. 

 

 

(P.P)
REKLAMA

Komentarze (4)

007 007

2 1

no tak... wybory tuż, tuż :) 15:18, 21.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

władziowładzio

2 1

Tadzio musisz wygrać 17:09, 21.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EwaEwa

1 1

Koncerty swietne. Gratulacje! 22:16, 21.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tereskatereska

1 2

Fajnie wydaje się czyjeś pieniądze..... nie mam nastroju do świętowania kiedy jeszcze kilka lat upłynie zanim w minimalnym stopniu się odbuduje .. dodam , że zmiotło mi po nawałnicy całe zabudowanie , ale pomocy od Tucholi(burmistrza ) nie otrzymałam żądnej ... tylko w koszty popadłam jeżdząc do urzędu po wielokroć ..... 16:16, 24.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone