Zamknij
REKLAMA

Pod Tucholą powstanie najnowocześniejsze w kraju centrum strzeleckie

15:02, 14.06.2017 | L.Z
REKLAMA
Skomentuj

Mowa o jedynym takim miejscu w skali całego kraju, z którego będą mogli korzystać nie tylko leśnicy. To także ważna informacja dla okolicznych mieszkańców, którzy na co dzień muszą słuchać odgłosów wystrzałów. To również ciekawa wiadomość dotycząca dróg, bo nie dość, że utwardzony ma być dojazd do Plaskosza od ul. Budowlanej w Tucholi, to pojawiają się pierwsze zapowiedzi budowy drogi do Wymysłowa.

Od 1 czerwca zwyczajowo nazywana strzelnica w Plaskoszu stała się ośrodkiem krajowym Centrum Szkolenia Strzeleckiego im. Jana Wendy. Jej dyrektorem został Mariusz Woźniak.

Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Janusz Kaczmarek zapowiada, że jedyne w kraju, nowoczesne centrum szkolenia strzeleckiego powstanie na bazie obecnej tucholskiej strzelnicy. Ma być to obiekt szeroko rozbudowany, z uwzględnieniem i zastosowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa oraz środków ochrony przyrody jak również z wykorzystania maksymalnej ilości naturalnego budulca. Planowana jest budowa strzelnicy krytej, która ma zniwelować uciążliwości hukowe. Powstaną kurtyny wygłuszające. Będą dodatkowe nasadzenia. W tym celu wykorzystana zostanie m.in. sąsiednia działka agencyjna, którą lasy państwowe planują zalesić tworząc naturalną strefę buforową. 

Podczas spotkania mówiono także o infrastrukturze towarzyszącej, m.in. o drogach. Janusz Kaczmarek zapewnił, że Lasy Państwowe pomogą w tym lokalnym samorządom - gminie Tuchola i powiatowi tucholskiemu. W pierwszej kolejności pomoc dotyczyć będzie rozbudowy drogi gminnej z Plaskosza do ulicy Budowlanej. Lasy dołożą do niej 1 mln zł. Inwestycja ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Wspominano także o drodze do Wymysłowa. Tą samorząd powiatowy wraz z lasami zajmie się w kolejnym roku. 

To tylko skrót szerokiego materiału dotyczącego wielkiej inwestycji, który opublikowaliśmy w papierowym wydaniu "Tygodnika" (14.06). Podkreślmy, będzie to obiekt nie tylko dla leśników, wręcz przeciwnie. Kto będzie mógł z niego korzystać? Jak będzie zbudowany? Jakie da możliwości poza szkoleniami ze strzelectwa? Czytaj w nowym numerze TT, który jest już w sprzedaży.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone