Zamknij
REKLAMA

Policja chce kupić DrugTest. Czy gminy dołożą się do zakupu?

15:01, 13.06.2017 | E.S
REKLAMA
Skomentuj

„Dołożymy się, jeśli zrobią to pozostałe samorządy” - to najczęściej słyszymy, pytając włodarzy gmin powiatu tucholskiego o to, czy zamierzają dołożyć do zakupu DrugTestu przez tucholską komendę policji. Do czego służy to urządzenie? I kiedy zostanie zakupione?

DrugTest 500 firmy Dräger - to pełna nazwa urządzenia, które zamierza kupić Komenda Powiatowa Policji w Tucholi. Służy ono do wykrywania obecności substancji odurzających w organizmie. Policja zwróciła się do starostwa, burmistrza oraz wójtów z powiatu tucholskiego o dofinansowanie zakupu. Cena sprzętu - jak informuje Bartosz Wiese, p.o. rzecznik prasowy KPP Tuchola - nie ma przekraczać 16 tys. zł. Badanie obecności substancji odurzających w organizmie ma trwać od 5 do 10 min. Będzie polegać na pobraniu próbki śliny.

- Urządzenie będzie wykorzystywane w działaniach profilaktycznych, w ramach powiatowego i gminnych programów profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałaniu narkomanii, a także do diagnozowania sprawców przemocy

- informuje Bartosz Wiese.

Jak dodaje rzecznik, urządzenie przyda się nie tylko w pracy policji. Będzie mogło służyć w przypadku diagnozowania petentów pomocy społecznej czy pogotowia - w uzasadnionych przypadkach.  

Co samorządowcy odpowiadają na pytanie o dofinansowanie DrugTestu? Ich wypowiedzi zamieszczone są w papierowym wydaniu "Tygodnika Tucholskiego".

REKLAMA

Komentarze (1)

TomTom

0 0

DrugTest 500 firmy Dräger- jak już to 5000 21:20, 17.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone