Zamknij

Studia podyplomowe - zysk czy strata?

14:02, 30.05.2019 artykuł sponsorowany

Studia podyplomowe to idealne rozwiązanie dla osób, które marzą o poszerzaniu swojej wiedzy w nowych obszarach nauki. Jednak nie zawsze dodatkowe studia to właściwe rozwiązanie. Studia podyplomowe z pewnością przydadzą się osobom, które dzięki nim uzyskają dodatkowe umiejętności lub możliwość awansu zawodowego. Dla części osób studia podyplomowe będą jedynie obciążeniem i stratą czasu. Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się czy studia podyplomowe są dla Ciebie.

Kiedy warto podjąć studia podyplomowe?

Studia podyplomowe Lublin warto rozpocząć w sytuacji, kiedy:

  • Jesteś głodny wiedzy i ciągle chcesz poszerzać swoje umiejętności,
  • Czujesz, że studia podyplomowe poszerzą Twoje horyzonty i dodadzą Ci skrzydeł,
  • Będą gwarancją awansu zawodowego,
  • Studia sprawią, ż pracodawcy zaczną o Ciebie zabiegać.

Zalety studiów podyplomowych:

  • To szybki sposób na dokształcenie się, ponieważ na studiach podyplomowych zdobywamy konkretną wiedzę z bardzo wąskich obszarów w możliwie jak najkrótszym czasie,
  • To idealny tryb studiów dla osób pracujących, które chcą zmienić swoją drogę zawodową,
  • Studia podyplomowe są skutecznym sposobem na uzupełnienie posiadanej wiedzy,
  • Zwiększenie atrakcyjności swojej osoby na rynku pracy.

Jaka jest cena studiów podyplomowych?

Wszystko zależy od typu studiów oraz cen indywidualnie określanych przez władze uczelni. Koszty studiów podyplomowych są bardzo różne. Jednak można zminimalizować koszty na kształcenie się poprzez uzyskanie odpowiedniego dofinansowania.

Kiedy studia podyplomowe staja się stratą czasu?

  • Nie warto tracić czasu na studia podyplomowe w sytuacji, gdy:
  • Nie jesteś w stu procentach przekonany o potrzebie rozpoczęcia studiów podyplomowych,
  • Nie masz wystarczającej ilości czasu na naukę,
  • Nie jesteś w stu procentach pewny jakie studia chcesz podjąć.

Gdzie szukać dofinansowania na kształcenie się?

Jednym z przykładów instytucji udzielających dofinansowania na studia podyplomowe jest Krajowy Fundusz Szkoleniowy (w skrócie KFS). Fundusz zajmuje się dysponowaniem środków przeznaczonych na doszkalanie i naukę dla przedsiębiorców. Fundusz ma za zadanie pomóc finansowo pracodawcom oraz ich pracownikom w podnoszeniu ich kwalifikacji zawodowych.

Kto może starać się dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego?

O dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego mogą ubiegać się przedsiębiorcy prowadzący tak zwane mikroprzedsiębiorstwa. Mówiąc mikroprzedsiębiorstwa mamy na myśli firmy zatrudniające do dziesięciu pracowników. Tak małym firmom Krajowy Fundusz Szkoleniowy refunduje szkolenia w całości. Natomiast większe firmy mogą leczyć na dofinansowanie w osiemdziesięciu procentach. Dwadzieścia procent kosztów szkoleniowy firma musi pokryć samodzielnie. Warunkiem przyznania refundacji na szkolenie jest organizacja szkolenia, które ma na celu podnoszenie kwalifikacji pracowników danego przedsiębiorstwa.

Jeśli jednak nie jesteś osobą zatrudnioną a marzysz o poszerzeniu swojej wiedzy, a nie posiadasz wystarczających środków finansowych potrzebnych do rozpoczęcia nauki, udaj się do najbliższego Urzędu Pracy. Urzędy Pracy nie tylko oferują pracę, ale także pomagają zwiększyć kwalifikacje, to z kolei pozwala osobie bezrobotnej na zwiększenie swojej atrakcyjności na rynku pracy.

Jak widzisz, możliwości do zdobywania wiedzy jest bardzo wiele. Uczyć możesz się na studiach podyplomowych lub podczas refundowanych szkoleń pracowniczych. Najważniejsze jest to czego chcesz i czy zdołasz to osiągnąć. Warto podążać za marzeniami i wierzyć we własne siły. Dzięki uporowi osiągniesz sukces.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%