Zamknij

Sofy i kanapy - centralny punkt w każdym pokoju

13:15, 23.06.2021 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Urządzając salon z pewnością zaczynasz od doboru sofy – i nic dziwnego! To najważniejszy mebel, na którym spotykają się twoi bliscy, by porozmawiać i spędzić ze sobą miłe chwile. Oczywiście kanapa nie musi stać wyłącznie w pokoju dziennym – to mebel dedykowany do pokoju dziecka, sypialni, gabinetu, a nawet wnętrz komercyjnych. Jej wybór wydaje ci się prosty? Sprawdź, co oferują nowoczesne sofy, które znajdziesz w znanych sklepach meblowych, takich jak BRW, a na pewno będziesz zaskoczony.

Dwu-, a może trzyosobowe?

Sofy, jak każdy mebel, różnią się rozmiarem. Masz mały salon w bloku? Wybierz model dwuosobowy, dodaj do niego fotel, stolik, tworząc uniwersalny kącik wypoczynkowy. Dysponujesz większą przestrzenią? Poszukaj sofy trzyosobowej np. w BRW, obok której możesz ustawić model dla dwóch osób, tworząc komfortową przestrzeń dla większej rodziny. W ofercie znanych i cenionych producentów znajdziesz także sofy jednoosobowe, które wyglądają niczym fotel, ale oferują o wiele więcej – są rozkładane, zapewniając miejsce na sen dla niespodziewanego gościa.

Sofy rozkładane, a może stałe?

Brakuje miejsca na urządzenie osobnej sypiali, gdyż oddałeś pokoje dzieciom? A może masz miejsce na komfortowy sen, ale gdy wpadają goście, zaczyna się gorączkowe poszukiwanie materaca? Koniec z tym! Wybierz rozkładaną sofę, dzięki której w zaledwie kilka chwil przygotujesz dużą przestrzeń dla dwóch osób.

Na co zwrócić uwagę? Jeśli lubisz aspekty techniczne, przyjrzyj się sposobowi otwierania. Może to być mechanizm wersalkowy, czyli znany ze wszystkich dawnych kanap, automat DL stosowany w narożnikach, wózek oraz inne.

Pamiętaj o tym, że rozkładane sofy mają często ruchome oparcia – jeśli marzysz o modelu rzeźbionym, designerskim, może być pozbawiony tej funkcji. Dobra wiadomość? Modele rozkładane są często wzbogacane o pojemnik do przechowywania odzieży.

Kilka słów o wypełnieniu sof

Sofy są wypełnione zazwyczaj pianką wysokoelastyczną, dzięki której siedzisko i oparcie nie ulegają odkształceniom. Wybrane modele posiadają sprężyny faliste i/lub bonellowe. Czym się różnią? Modele sprężyste charakteryzują się prostą konstrukcją i są standardowo stosowane w wypełnieniu – sprężyny typu bonell sprawiają, że sofy są bardziej wygodne i odporne na odkształcania.

Wiesz już, na co zwrócić uwagę, by być zadowolonym z nowej sofy? Sprawdź największą ofertę producenta BRW, by znaleźć nowoczesne, designerskie i wygodne rozwiązania, które sprawdzą się na co dzień i od święta!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%