Zamknij

Kredyt przez Internet - przegląd dostępnych rozwiązań

10:01, 10.02.2021 | materiały partnera

Własny samochód, zestaw kina domowego, wakacyjny wyjazd czy konsola do gier. To tylko niektóre z marzeń, których realizacja pociąga ze sobą spore wydatki. Czasem są one na tyle duże, że ich sfinansowanie przekracza możliwości naszego budżetu. To jednak, że w danym momencie nie możemy pozwolić sobie na zakup danych dóbr nie oznacza jednak, że musimy zrezygnować z nich całkowicie.

  1. Pożyczanie pieniędzy online. Kredyty bankowe. Rodzaje i zasady

  2. Pożyczanie pieniędzy przez internet. Kredyt hipoteczny. Kiedy zaciągnąć?

  3. Pożyczanie pieniędzy online. Pożyczki pozabankowe. Co warto wiedzieć?

To samo dotyczy wydatków takich jak leczenie (zwłaszcza stomatologiczne, które nie tylko jest drogie, ale też w większości nierefundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia), edukacja czy zakup oraz naprawa sprzętów domowych. Choć są absolutnie niezbędne, okazują się też bardzo wysokie, w związku z czym nie zawsze możemy pokryć je samodzielnie. W obu przypadkach jedynym rozwiązaniem często staje się pożyczenie pieniędzy. Dzięki pożyczkom i kredytom przez internet (więcej na ich temat na https://www.get-money.pl/banki/kredyt-przez-internet-bez-zaswiadczen-o-dochodach) to zadanie będzie niezwykle łatwe. Jakie rodzaje ofert znajdziemy na rynku?

Pożyczanie pieniędzy online. Kredyty bankowe. Rodzaje i zasady

Pomimo szybkiego rozwoju sektora pozabankowego, to oferta banków nadal cieszy się największym zaufaniem konsumentów. Nie dzieje się tak bez powodu. Do pożyczenia pieniędzy w banku skłania nas zwykle bezpieczeństwo. Klienci tych instytucji chronieni są przez prawo bankowe, co oznacza, że podczas spłacania zobowiązania nie spotkają ich żadne przykre niespodzianki. Kredyty bankowe często są też niżej oprocentowane niż ich odpowiedniki oferowane przez firmy pożyczkowe. Z aktualną ofertą banków możemy zapoznać się na https://www.get-money.pl/.

Najpopularniejszym typem kredytów bankowych jest oczywiście kredyt konsumencki, którego kwota waha od kilkuset do kilkuset tysięcy złotych. Jest on udzielany na bez sprawdzania, na co kredytobiorca zamierza przeznaczyć uzyskane w ten sposób pieniądze. Poza tym w ofercie banków dostępne są takie produkty jak kredyt samochodowy, w którym zastawem jest kupowany dzięki kredytowi samochód.

By uzyskać kredyt bankowy należy wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową. Ta z kolei zależy od takich czynników jak wysokość dochodów, ich regularność i źródło (w najlepszej sytuacji są osoby zatrudnione w oparciu o umowę o pracę na czas nieokreślony). Duże znaczenie ma też historia kredytowa oraz brak zaległości w spłacaniu takich należności jak czynsze, abonamenty, faktury czy mandaty karne.

Pożyczanie pieniędzy przez internet. Kredyt hipoteczny. Kiedy zaciągnąć?

Mówiąc o kredytach bankowych nie sposób byłoby nie wspomnieć też o kredytach hipotecznych. Jak sama nazwa wskazuje, w ich przypadku zabezpieczeniem jest hipoteka nieruchomości. Kredyt hipoteczny udzielany jest osobom planującym zakup nieruchomości. Może to być mieszkanie, dom, działka lub lokal użytkowa. Jego charakterystyczną cechą jest też konieczność wniesienia wkładu własnego, wynoszącego z reguły 10 procent wartości finansowania.

Na zaciągnięcie kredytu hipotecznego warto zdecydować się nie tylko z uwagi na fakt, że dla wielu osób jest on jedynym sposobem na kupienie własnego lokum. Warto bowiem pamiętać, że spłacanie kredytu jest zazwyczaj tańsze niż wynajmowanie mieszkania, a więc pozwala zoptymalizować domowy budżet.

Pożyczanie pieniędzy online. Pożyczki pozabankowe. Co warto wiedzieć?

Alternatywą dla oferty banków mogą być pożyczki udzielane przez firmy z sektora pozabankowego. Za wzięciem jednej z nich przemawiają nie tylko sprowadzone do minimum formalności. Warto też pamiętać o tym, że sektor pozabankowy z każdym rokiem staje się coraz bardziej przyjazny dla klientów, a oprocentowanie staje się coraz niższe. Niestety nadal musimy liczyć się z opłatami nieco wyższymi niż w przypadku banków.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%