Zamknij

Plan domu jednorodzinnego – czy musi być drogi?

09:09, 02.02.2021 | materiały partnera

Plan domu jednorodzinnego to jeden z kroków do realizacji marzenia, jakim będzie gotowy budynek, w którym zamieszkamy i którego wszystkie pomieszczenia urządzimy zgodnie ze swoimi preferencjami. Własny dom jednorodzinny to co prawda spora inwestycja, ale nie jest ona zarezerwowana tylko dla osób o bardzo zasobnym koncie.

  1. Plan domu jednorodzinnego na każdą kieszeń.
  2. Jak wybrać projekt?
  3. Nowoczesne energooszczędne domy.

Własny dom to nie tylko marzenie, to także inwestycja, którą warto dokładnie przemyśleć. W ten sposób znacząco obniżymy koszty jego budowy. Plan domu jednorodzinnego nowoczesnego i potem jego budowa z pracami wpływającymi na komfort mieszkania takimi jak na przykład ocieplanie fundamentów https://www.extradom.pl/porady/artykul-ocieplanie-fundamentow-czy-warto-i-jak-to-zrobic nie muszą być obciążone powalającymi z nóg kosztami.

Plan domu jednorodzinnego na każdą kieszeń

Plan domu jednorodzinnego, który sam nie będzie zbytnio obciążał naszego budżetu, a tym samym podobnie będzie wyglądała jego budowa, to projekt skrojony dokładnie na miarę naszych potrzeb i możliwości. Warto dokładnie przemyśleć, na czym nam dokładnie zależy – dotyczy to liczby pomieszczeń i kondygnacji. Fachowcy twierdzą, że jeśli zależy nam na obniżonych kosztach budowy domu, warto zrezygnować z dodatkowych pomieszczeń, z których będziemy rzadko korzystać. Dla czteroosobowej rodziny powierzchnia komfortowego domu może mieć już 100m2. Taki funkcjonalny dom to: salon, kuchnia z jadalnią, spiżarnia, część gospodarcza, łazienka, trzy sypialnie i garderoba. Przemyślany rozkład domu to także mniejsze wydatki na różne instalacje. Plan domu jednorodzinnego gotowy to także tańsza inwestycja niż plany domów na specjalne zamówienie. Tani dom to prostota, jeśli chodzi o bryłę, co nie oznacza, że taki dom jest nieatrakcyjny wizualnie. Atrakcyjne wykończenie na zewnątrz sprawi, że budynek stanie się nowoczesny  i w najlepszym stylu. Poza tym prostota, jeśli chodzi o architekturę, jest w modzie. Mniej znaczy więcej – tak brzmi złota zasada cenionego minimalizmu.

Jak wybrać projekt?

Plan domu rodzinnego w wersji gotowej trzeba (poza wymienionymi wyżej aspektami) także pasować do wielkości działki. Gotowe projekty domu mają tę zaletę, że doświadczeni projektanci mogą je dostosować do działek nietypowych, a także zmodyfikować je zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Trzeba pamiętać o tym, żeby wziąć pod uwagę wszelkie wymogi dotyczące budowy domu na działce – na przykład wymaganą odległość od poszczególnych granic. Choć domy parterowe są najbardziej polecane, jeśli chodzi o dostępność finansową, warto się też przyjrzeć domom na przykład z użytkowym poddaszem czy też domom piętrowym. Należy też przemyśleć kwestię, czy nasz wymarzony dom ma mieć garaż czy nie. Gotowe projekty domów to także możliwość otrzymania kosztorysu budowy, co pozwoli nam przewidzieć koszty całej inwestycji i odpowiednio rozłożyć je w czasie. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych finansowych obciążających nasz budżet niespodzianek.  

Nowoczesne energooszczędne domy

Nowoczesne domy to domy energooszczędne, które charakteryzują się małymi stratami ciepła, co pozytywnie odbija się na rachunkach za ogrzewanie. Szczelne okna, dobra termoizolacja, także wspomniane ocieplanie fundamentów to aspekty, które warto uwzględnić. Do energooszczędności przyczynia się też prosta bryła domu oraz dużo przeszklonych powierzchni, które umożliwiają wpadanie promieni słonecznych do domu. Nowoczesne domy to także wykorzystanie ekologicznych przyjaznych środowisku odnawialnych źródeł energii, czyli montaż paneli słonecznych.

Warto realizować marzenia, zwłaszcza jeśli mamy wsparcie profesjonalistów – w ten sposób od pomysłu do jego realizacji przejdziemy gładko i bez stresu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%