Zamknij

Partnerstwo publiczno prywatne - co warto wiedzieć na ten temat?

13:37, 06.08.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:37, 06.08.2020

Organy państwowe i instytucje samorządowe mają do wykonania określone obowiązki. Niektórych z nich jednak nie są w stanie zrealizować samodzielnie. I w tym miejscu do gry wkracza partnerstwo publiczno prywatne, dzięki któremu mogą korzystać z usług prywatnych firm.

 

1.   Partnerstwo publiczno prywatne - co to takiego?

2.   Partnerstwo publiczno prywatne przykłady

3.   Obsługa partnerstwa publiczno prywatnego

 

Jeżeli prowadzisz firmę i chcesz dołączyć do partnerstwa publiczno prywatnego, jednak nie masz w tej materii żadnego doświadczenia i zależy Ci na fachowym doradztwie, to skorzystaj z oferty zamieszczonej na stronie internetowej https://jacekkosinski.pl/uslugi/partnerstwo-publiczno-prywatne/. Propozycja ta jest skierowana do przedstawicieli sektora publicznego i prywatnego.

Partnerstwo publiczno prywatne - co to takiego?

W ramach partnerstwa publiczno prywatnego firmy z sektora prywatnego mogą wspomagać realizację zadań, które są przypisane do sektora publicznego. Na takiej współpracy korzysta zarówno jedna, jak i druga strona. Na rynku działają także wyspecjalizowane firmy zajmujące się doradztwem, zwłaszcza w kwestii obsługi prawnej partnerstwa publiczno prywatnego. Wszelkie działania w tej materii prowadzone są w oparciu o konkretne akty prawne, wśród których na szczególną uwagę zasługuje m.in. Ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnym.

Partnerstwo publiczno prywatne przykłady

Można znaleźć wiele przykładów potwierdzających to, że partnerstwo publiczno prywatne to doskonałe rozwiązanie przy wielu inwestycjach, przy których organy państwowe czy samorządowe nie są w stanie samodzielnie zrealizować powierzonych im zadań. Warto w tym miejscu wymienić między innymi budowę autostrad, tworzenie i realizację koncepcji podziemnych parkingów, rozbudowę infrastruktury miejskiej czy budowy innych obiektów użyteczności publicznej. Doradztwo w tym zakresie może przynieść wymierne korzyści zarówno instytucjom państwowym/samorządowym, jak i prywatnym firmom, które chcą zgłosić udział w przetargu.

Obsługa partnerstwa publiczno prywatnego

Na rynku usługowym można spotkać się z propozycjami obsługi partnerstwa publiczno prywatnego. Propozycja ta skierowana jest zarówno w stronę wykonawców, jak i podmiotów zamawiających określone prace. Warto zdecydować się na firmę posiadającą w tej tematyce sporo doświadczenie, wówczas można zyskać pewność, że cały proces przebiegnie sprawnie i bez żadnych komplikacji. Wielu klientów ceni sobie zwłaszcza wsparcie w niejasnych dla nich aspektach prawnych czy pomoc przy tworzeniu i kompletowaniu dokumentacji niezbędnej do tego, aby zgłosić się do przetargu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%