Zamknij

Lecytyna rzepakowa - w jaki sposób wpływa na nasz organizm?

14:45, 31.01.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:46, 31.01.2020
Skomentuj

Lecytyna rzepakowa – w jaki sposób wpływa na nasz organizm?Jeśli chcemy wspomóc procesy zapamiętywania i koncentrację, powinniśmy sięgnąć po naturalne rozwiązania. Do takich możemy zaliczyć zażywanie lecytyny. Co to za substancja i jakie ma właściwości?

Lecytyna – co to takiego?

W przyrodzie nie występuje jedna lecytyna. To szeroka grupa organicznych związków chemicznych o charakterze lipidowym. Znajdziemy więc w nich trójglicerydy, fosfolipidy, glikolipidy, a także węglowodany czy wodę. Pierwszą lecytynę pozyskano z żółtek kurzych jaj. Później znaleziono ją w rybach i roślinach. Ta ostatnia grupa jest głównym źródłem, z którego pozyskuje się lecytynę. Powszechnie stosuje się substancję z rzepaku, soi, słonecznika, czy fasoli. Jest ona niezbędna dla naszego organizmu, wchodzi bowiem w skład komórek, tkanek mózgu, czy otoczek mielinowych układu nerwowego.

Co wspomaga lecytyna?

Zarówno u zwierząt, jak i u ludzi, lecytyna wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Specjaliści zauważyli, że regularne dostarczanie tej substancji organizmowi poprawia koncentrację i procesy zapamiętywania. Dlatego właśnie jest ona zalecana uczniom, studentom i wszelkim pracownikom umysłowym. Nie zapominajmy także w tym miejscu o osobach starszych, które mają problemy z zapamiętywaniem. Co ciekawe, odpowiedni poziom lecytyny w organizmie obniża skutki uboczne depresji. To efekt zawartej w niej choliny. Preparaty zawierające lecytynę wpływają także korzystnie na wątrobę. Okazuje się pomocna w zwłóknieniach i stłuszczeniach. Lecytyna pomaga przywrócić właściwą pracę tego narządu i zredukować skutki uboczne takich substancji jak alkohol. Substancja ta bierze także udział w metabolizmie cholesterolu i tłuszczów. Dzięki temu rozbija je i zapobiega występowaniu zatorów czy zakrzepów.

Lecytyna rzepakowa – gdzie jest stosowana?

Okazuje się jednak, że nasz organizm nie potrzebuje dużych dawek lecytyny w ciągu dnia. Specjaliści zalecają , by maksymalna dawka nie przekroczyła 2,5 g w ciągu doby. Dlatego nie musimy sięgać po suplementy diety, gdyż jesteśmy w stanie uzupełnić jej niedobór z pożywienia. Jeśli jednak chcemy wesprzeć się tego rodzaju preparatami, wybierzmy te mające 1200 mg lecytyny na jednostkę. W naturze natomiast najlepiej sięgać po lecytynę rzepakową. Jest ona bogata w składniki niezbędne dla właściwego działania naszego organizmu. Lecytyna rzepakowa posiada bowiem dobrą proporcję kwasów omega-3 w stosunku do kwasów omega-6. Dlatego jest ona tak chętnie stosowana zarówno w przemyśle spożywczym, jak i farmaceutycznym. Znajdziemy ją chociażby w tym miejscu http://oqema.pl/. Firmy oferujące tego rodzaju surowce powinny spełniać wszelkie normy dotyczące pozyskiwania, przechowywania i transportu. Potwierdzają to rozmaite certyfikaty, na które warto zwrócić uwagę. Dlatego firmy tak starannie dobierają dystrybutorów takich surowców jak lecytyna rzepakowa. Pamiętajmy, że substancja ta jest z reguły bezpieczna dla naszego organizmu. Jednak regularne przekraczanie dziennej dawki może negatywnie odbić się na naszym samopoczuciu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%