Zamknij

Wanny wolnostojące i przyścienne - w jakich łazienkach sprawdzą się najlepiej?

13:13, 20.01.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:13, 20.01.2020

Miłośnicy długich, gorących kąpieli nie wyobrażają sobie łazienki bez wanny. Popularne modele przyścienne spotykane są nawet w małych łazienkach, a większe wanny wolnostojące pojawiają się w dużych pokojach kąpielowych.

  1. Wanny wolnostojące do dużych łazienek

  2. Wanny i parawany nawannowe w małej łazience

Posiadanie wanny wiąże się z możliwością, jakiej nie daje prysznic - w domowym zaciszu i o każdej porze dnia można urządzić sobie prywatne spa. Wanna jest też miejscem dobrym dla dzieci, ponieważ to w niej mogą oswajać się z nowym środowiskiem i przełamać lęk przed wodnymi zabawami.

Wanny wolnostojące do dużych łazienek

Wanny wolnostojące prezentują się bardzo okazale. Niezwykle modne są aranżacje łazienek z wykorzystaniem tego rodzaju wanny, jednak nie wszędzie jest to możliwe. Aby wanna wolnostojąca wyglądała efektownie, musi być umieszczona w miejscu, które przyciąga uwagę. Jednocześnie wymaga pozostawienia wolnego miejsca z niemal każdej strony wanny, tak, aby umożliwić swobodny dostęp do niej. Takie ustawienie jest możliwe tylko w dużych łazienkach i pokojach kąpielowych.

Dla uzyskania oczekiwanego efektu nie mniej ważny jest kształt wanny. Ten powinien być dopasowany do zastosowanych w łazience pozostałych elementów armatury. Wanny prostokątne pojawiają się więc głównie w łazienkach urządzonych w stylu minimalistycznym lub nowoczesnym, natomiast te o zaokrąglonych kształtach, np. marki Grohe, pasują do łazienek w stylu romantycznym, rustykalnym lub vintage.

Wanny i parawany nawannowe w małej łazience

W niewielkich łazienkach, szczególnie tych zlokalizowanych w mieszkaniach, częściej wybierane są wanny przyścienne, np. te z kolekcji Roca - https://gnsbud.pl/roca, a na nich montuje się parawany nawannowe. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala korzystać zarówno z uroków kąpieli w wannie, jak i praktycznego charakteru szybkiego prysznica. Jeśli między domownikami nie ma zgody, czy w łazience zamontować wannę czy prysznic, to rozwiązanie stanowi niejako kompromis. Zastosowanie wanny przyściennej z parawanem pozwala także na korzystanie z udogodnień, takich jak deszczownica czy system hydromasażu.

Wanna z parawanem sprawdza się jako metoda kąpieli dla rodzin z małymi dziećmi. Maluchy mogą bawić się w wannie, a parawan ochrania łazienkę przed zachlapaniem wodą. To znacznie bardziej komfortowe rozwiązanie niż zakup głębokiego brodzika i kabiny prysznicowej. Jednym z jego minusów jest wrażenie wizualne - parawan nawannowy w małej łazience może ją optycznie pomniejszać.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%