Zamknij

Modne stoliki kawowe – sprawdź nowoczesne aranżacje

14:02, 28.11.2019 | materiały partnera

Jeśli mamy salon, to stolik kawowy jest jego nieodzownym elementem. Jego obecność jest nieoceniona nie tylko, kiedy chcemy odstawić kubek.

Na stolik kawowy możemy spojrzeć jako na przedmiot czysto praktyczny. Jest idealny do tego, by odstawić coś, kiedy akurat odpoczywamy na kanapie, czy sofie, która znajduje się obok. Oprócz tego stanowi ciekawy element aranżacji, który może być dekoracją. Aby jednak spełniał funkcje praktyczne i wizualne, stolik kawowy musi być kupiony rozważnie. Jednym z podstawowych elementów, na jakie zwrócimy uwagę, jest kształt.

Stolik kawowy prostokątny

Zależnie od tego, na jaki kształt stolika postawimy, będzie wiązać się z innymi zaletami. Stoliki prostokątne lub kwadratowe będą ładnie prezentować się w salonach minimalistycznych i nowoczesnych. Ten kształt jest na tyle uniwersalny, że pasuje do niemal każdego pomieszczenia. Można go postawić przed sofą albo przy ścianie i będzie wyglądać świetnie. Większe drewniane stoliki sprawdzą się przy dużych narożnikach i kanapach. Jeśli szukamy czegoś z tej kategorii i interesuje nas do tego unikatowy i nowoczesny design, być może stolik kawowy kwadratowy dostępny na Beds.pl, spełni wszystkie oczekiwania.

Stolik kawowy okrągły

Okrągły stolik wygląda na optycznie mniejszy, a jednak sporo się na nim zmieści. Ponieważ nie ma żadnych kantów stanowi bezpieczne rozwiązanie, jeśli w domu są dzieci. Będzie ładnie prezentować się przy różnych stylach aranżacyjnych, tak samo jak kwadratowy. Jednak lepiej wygląda z niewielką sofą, na której mogą siąść maksymalnie dwie osoby. Do mebli o większych gabarytach trudno będzie dobrać okrągły stolik. Ewentualnie możemy postawić na kombinację kilku stolików. Stolik kawowy okrągły dostępny w Beds.pl to interesująca propozycja zarówno do aranżacji nowoczesnych, jak i tych bardziej klasycznych.

Inne propozycje stolików

Obecnie na rynku mamy do dyspozycji także inne rozwiązania. Jednym z hitów ostatnich lat jest łączenie kilku stolików. Można też wybrać coś ze szkła lub tworzywa sztucznego, co przypomina owal lub inną geometryczną figurę. Ciekawe mogą być też oryginalne gięcia, czy druciane podstawy. Jednak musimy się liczyć z tym, że tego typu meble nie będą wyglądać dobrze ze wszystkim. Mogą sprawdzić się tylko w niektórych aranżacjach minimalistycznych, industrialnych, czy glamour. Niezależnie od tego, na jaki stolik ostatecznie się zdecydujemy, musi on być wygodny. Zdaniem specjalistów za taki można uznać ten, który jest w swojej wysokości podobny do wysokości siedziska.

Z jakiego materiału kupić stolik?

Tutaj mamy ogromny wybór. Możemy skoncentrować się na szkle, czy tworzywie sztucznym. Są one najczęściej obecne w tych fantazyjnych i giętych modelach. Oprócz nich często stosuje się MDF lakierowany. Często łączy się ze sobą kilka materiałów jak drewno i szkło lub szkło i chrom. Jeśli natomiast szukamy czegoś ponadczasowego i jednocześnie ładnego, to na pierwszym miejscu powinniśmy oglądać stoliki drewniane.

Drewno jest ciekawe z co najmniej kilku powodów. Przede wszystkim jest synonimem ponadczasowej klasyki. Niezależnie od tego kiedy i przy jakiej aranżacji się po nie sięgnie, będzie wyglądać dobrze i elegancko. Oprócz tego drewno działa korzystnie na nasz organizm. Jest naturalne, więc się nie utlenia, uwalniając szkodliwe związki. Czyni też salon bardziej przytulnym i relaksuje. Nie można też zapominać o tym, że drewno jest odporne, a jeśli postawimy na stoliki kawowe z drewna wysokiej jakości, posłużą nam przez wiele lat.

REKLAMA
(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone