Zamknij

Co powinna zawierać wyprawka dla niemowlaka?

10:15, 24.07.2019 | artykuł sponsorowany

Im bliżej do narodzin dziecka, tym bardziej rodzice się do tego przygotowują. Dotyczy to zarówno ich przygotowania emocjonalnego, jak i całej wyprawki dla maluszka. Wśród wielu artykułów dla dzieci są mniej i bardziej potrzebne. Które są obowiązkowe?

Wystarczy, że wejdziemy do sklepu z artykułami dla dzieci, by doświadczyć zawrotu głowy. Ogromne ilości kolorowych ubranek, zabaweczek, poduszeczek, wózków i wielu innych akcesoriów sprawiają, że nawet kiedy jesteśmy przekonani co do tego, co jest nam potrzebne, zwątpimy i kupimy więcej niż to, co było na liście zakupów. Efekt jest taki, że zaopatrujemy siebie i dziecko w przedmioty, które niekoniecznie będą potrzebne. Dobrej jakości produkty dziecięce najczęściej nie są tanie, więc lepiej wybór dobrze przemyśleć.

Co kupić trzeba?

Kiedyś panował pogląd, że nie powinno się kupować niczego dla dziecka, zanim się nie narodzi, że to przynosi pecha. Obecnie raczej trudno byłoby sobie wyobrazić, że łóżeczko czy wózek kupimy, kiedy maluch będzie już w domu. Dlatego też najlepiej przygotować się wcześniej. Jeśli nie będziemy czekać na ostatnią chwilę, lepiej się do tego przygotujemy i przemyślimy, co rzeczywiście się przyda, a co będzie zbędnym wydatkiem.

To, co kupujemy wcześniej, to wspomniane łóżeczko. A jak łóżeczko, to i dobry materac. W zależności od tego, czy będzie to gondola, czy tradycyjne łóżeczko, inny będzie wymiar materaca i inaczej podchodzi się też do zakupu pościeli. Wyprawka dla niemowlaka powinna zawierać  prześcieradło, kołderkę, płaską poduszeczkę. Kiedy maluszek jest jeszcze malutki, często woli spać otulony rożkiem, więc ten również powinien znaleźć się na liście. Kolorowe i przyjemne w dotyku rożki niemowlęce dostępne w Kidspace. Do tego przyda się przewijak, wanienka i kocyk.

Jakie ubranka?

Podobnie jak wcześniej przygotowujemy pokój i dziecięce akcesoria, koniecznie trzeba zaopatrzyć się przynajmniej w kilka ubranek. Niemowlę bardzo szybko rośnie, dlatego też nie warto kupować zbyt dużo ubrań w rozmiarze 56. Miną 2 miesiące i mogą być małe. Zatem ubranka powinny być w takiej ilości, by były na zmianę, ale nie musi ich być dużo. Więcej przyda się ich w rozmiarach 62-68, które powinny starczyć na nieco dłużej. To, z czego dziecko za szybko nie wyroście, to czapeczki. Na lato najlepiej wybrać opcję bawełnianej lub bambusowej chustki na głowę, która będzie przewiewna, ale ochroni przed słońcem. Tego typu czapki niemowlęce można kupić w Kidspace.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone