Zamknij

Stwórz spójną kompozycję. Jak dobrze dobrać biżuterię?

11:54, 18.07.2019 | MATERIAŁ PARTNERA

Efektowna biżuteria to zawsze jeden z najważniejszych atutów wyglądu eleganckiej kobiety. Aby można było cieszyć się pięknem takich wyrobów w pełni, trzeba jednak zadbać o to, by były właściwie dobrane i wraz z całą resztą stanowiły harmonijną kompozycję. Ostatecznie chodzi wszak o to, by podkreślała ona urodę konkretnej właścicielki – tylko wówczas zagwarantuje efekt, jakiego przy każdej okazji zazdrościć będą wszyscy wokół.

Rozważnie dobieraj poszczególne elementy

Każdy kolejny zakup biżuterii to wielka radość i niecierpliwe oczekiwanie na dzień, w którym będzie można zaprezentować się publicznie w nowej odsłonie. Szczególnie możliwości oferuje srebrna, dostępna w nader atrakcyjnych cenach, o czym można przekonać się np. przeglądając ofertę sklepu Srebropol, a przede wszystkim w bardzo licznych odmianach i wariantach. Jeśli jednak chcemy cieszyć się nowymi nabytkami w pełni i zrobić dzięki nim jak najlepsze wrażenie, musimy uzbroić się w cierpliwość. Na każdy element musi przyjść właściwa pora. Ich dobór powinien bowiem zmierzać do tego, by wraz z ubiorem i innymi elementami stylizacji tworzyć jednolitą estetykę.

Zadanie to niekoniecznie jest łatwe. Istnieją różne drogi. Jedni uważają, że biżuteria powinna ściśle odpowiadać kolorystyce ubrań, którym towarzyszy, inni zaś stoją na stanowisku, że najlepszy rezultat przyniosą kontrasty. Rzecz gustu – nie będziemy próbowali tego rozsądzać, jedno jest natomiast pewne – nie ma miejsca na przypadkowość. Do zdecydowanie najbezpieczniejszych rozwiązań należy przy tym sięganie po kolory stosowane i niezbyt jasne, a jednocześnie zimne. Wówczas nawet nieszczególnie okazały łańcuszek srebrny czy oszczędne w formie kolczyki zostanie w ich towarzystwie należycie wyeksponowany. Materiał ten, przy odrobinie wyczucia, pozwala jednak na dużo większą swobodę. Zostawia pod tym względem w tyle np. złoto, które, pozbawione odpowiedniej oprawy, zaczyna niekiedy trącić pewnym kiczem, choćby nawet stanowiło samo w sobie wyrób najwyższej klasy.

Miej w swojej szkatułce ozdoby na różne okazje

Wiele zależy też rzecz jasna od okoliczności. Im bardziej są one formalne, tym większa skromność i umiar są nieodzowne, co niesie ze sobą konieczność zrezygnowania z form zbyt wyrafinowanych i okazałych, a także bogatych kolorystycznie. Wszędzie tam, gdzie nie wiążą nas sztywne zasady ubioru nie należy jednak zbyt beztrosko rezygnować z żadnych. Lekkim stylizacjom wiosenno-letnim także powinny bowiem towarzyszyć ozdoby raczej subtelne. Po wizualnie cięższe możemy sięgnąć jesienią i zimą, zwłaszcza, gdy do naszej codziennej odzieży należeć będą np. swetry.

Na wyroby o bogatszej postaci czas przyjdzie rzecz jasna przy tworzeniu stylizacji wieczorowych. Towarzysząca mu swoboda stanowi jednak pewne wyzwanie, aby nie doprowadzić do przesady i chaosu. Pamiętajmy zatem: srebro nie lubi towarzystwa złota i na odwrót. Ponadto, pewnego rodzaju minimalizm wcale nie musi prowadzić do powstania kompozycji nazbyt skromnej – przeciwnie, dodaje on klasy. Jeśli więc brak nam doświadczenia i stajemy przed różnymi dylematami, zachowujmy ostrożność. Nade wszystko zaś pamiętamy, że nasza biżuteria jest dla nas. Nie lekceważmy więc także wygody, jaka będzie towarzyszyła jej noszeniu.

(MATERIAŁ PARTNERA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone