Zamknij

Jakie nowe możliwości mają obecnie ekspresy do kawy?

08:50, 09.07.2019 | MATERIAŁ PARTNERA
Skomentuj

Jakie nowe możliwości mają obecnie ekspresy do kawy?

Tak, jak i w innych dziedzinach, w produkcji ekspresow do kawy wciąż obserwujemy ciągły postęp technologiczny, który otwiera coraz to nowe możliwości dla koneserów kawowych napojów. Niektóre ulepszenia dotyczą już istniejących technologii, aby jeszcze bardziej ułatwić obsługę, a inne to zupełnie nowe funkcje, dzięki którym można przygotować jeszcze więcej rodzajów kawy dobrej jakości w swoim domu. W tym artykule przyjrzymy się innowacjom i trendom na rynku ekspresów do kawy, które u prawdziwego miłośnika tego napoju mogą wzbudzić gorące emocje.

Gorąca czekolada, czy zimna kawa?

Większość miłośników kawy zdaje sobie sprawę z tego, że ekspresy do kawy są w stanie przygotować kawę różnych rodzajów, nawet te bardziej skomplikowane. Jeśli ekspresy do kawy są wyposażone w młynek, to przygotują kawę ze świeżo zmielonych ziaren. Te wyposażone w spieniacz do mleka, przyrządzą kremowe cappuccino czy warstwowe latte macchiato, nawet za jednym przyciskiem. To pewnie już każdy wie, ale producenci poszli jeszcze dalej i wzbogacili menu w opcję gorącej czekolady. Brzmi zachęcająco na długie zimowe wieczory, prawda? A jak odświeżyć się w gorące, letnie popołudnia? Najlepiej zimną kawą, szybko przygotowaną we własnym domu. Najciekawsze jest to, że możliwości ekspresów do kawy wciąż się zwiększają i można mieć wszystko w jednym.
Oczywiście, takie zaawansowanie techniczne wciąż jest rzadkością i luksusem, za który trzeba dość sporo zapłacić. Jednak, jeśli jesteś miłośnikiem zimnej kawy, a Twoje dzieci uwielbiają gorącą czekoladę, ekspres do kawy z takimi funkcjami da Wam nowe możliwości cieszenia się smakiem ulubionych napojów w zaciszu własnego domu i sprawi, że poczujecie się wyjątkowo.

Nowy i bardziej komfortowy system mleczny

Philips wprowadził innowację, która z pewnością zainteresuje miłośników kaw białych. Jest to system mleka „Latte Go” z pojemnikiem na mleko, którego konstrukcja jest nieco inna. Składa się on tylko z dwóch części – brak tu wężyków czy innych drobnych detali, których demontaż i mycie zwykle zajmuje sporo czasu. Skomplikowane czyszczenie często jest przyczyną tego, że sporo osób rano rezygnuje z ulubionej kawy z mlekiem wiedząc, że nie będzie mieć czasu na czyszczenie systemu. Producenci również są tego świadomi, dlatego stworzono „Latte Go”. Philips podkreśla, że ten nowoczesny, starannie przemyślany system umożliwia czyszczenie zaledwie w 15 sekund. Nawet jeśli się nie spieszysz, to jest to duży plus, prawda?

Dwa pojemniki na kawę ziarnistą

Zwykle automatyczne ekspresy do kawy mają jeden młynek i jeden pojemnik na kawę ziarnistą. Ale co zrobić, jeśli chce się korzystać z dwóch typów ziaren, na przykład gdy inny członek rodziny preferuje inną kawę? To właśnie dla takich osób stworzono ekspresy z dwoma młynkami i dwoma pojemnikami na ziarna. W jednym może być Twoja ulubiona kawa ziarnista, a w drugim kogoś innego. Daje to też możliwość picia różnych kaw w zależności od ochoty, bez konieczności czekania, aż cała kawa z pojemnika zostanie zużyta. Jest to również idealne rozwiązanie dla tych, którzy obok kawy tradycyjnej, pijają też bezkofeinową.

Dbałość o design

Producenci zwracają coraz większą uwagę nie tylko na funkcjonalność ekspresów, ale także na ich wygląd – mają być eleganckie i uznawane za stylowy dodatek do kuchni lub biura. Trendy w modzie i wystroju wnętrz zmieniają się tak szybko, że producenci kawy muszą się dostosowywać i oferować coraz to bardziej zróżnicowane rozwiązania dla użytkowników o bardzo różnych preferencjach. Jedną z innowacji w projektowaniu jest pomysł firmy Modbar, która stworzyła ekspres do zabudowy pod blatem. Cały system przygotowywania kawy pozostaje niewidoczny, a widać tylko kawowy napój sączący się z nalewki prosto do filiżanki. Póki co, jest to bardzo specyficzne rozwiązanie, dlatego jest stosowane głównie w kawiarniach lub barach.

Tymczasem domowe ekspresy do kawy coraz częściej są produkowane w ciekawych, żywych kolorach i uzupełniane nowymi wzorami i detalami. Ostatnio obserwujemy też coraz więcej szklanych części, które podwyższają atrakcyjność i estetykę urządzenia. Jedną z najbardziej uderzających zmian w wyglądzie ekspresów jest zastępowanie tradycyjnych przycisków ekranami dotykowymi. Przy tym kształty stają się coraz bardziej minimalistyczne, proste i prostokątne.
Różnorodność i możliwości ekspresów do kawy wciąż rosną, więc ważne jest, aby nie pogubić się w ofercie i zrozumieć, jakie funkcje zaspokoją nasze potrzeby. Potem wystarczy już tylk kierować się tym, jak dany ekspres wpasuje się w wystrój kuchni.

(MATERIAŁ PARTNERA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone