Zamknij

Przygotuj się na letni spacer z niemowlakiem. Oto sposoby na przewiewną i bezpieczną gondolę

15:45, 04.07.2019 | MATERIAŁ PARTNERA

Wysokie temperatury zachęcają do wyjścia z domu i długich spacerów z dzieckiem. A warto wspomnieć, że długie godziny przebywania na dworze kształtują odporność malucha, co zaprocentuje w trakcie chłodnych, jesiennych i zimowych miesięcy. Zanim jednak postanowimy podbić świat (lub pobliski park), należy zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Ostre słońce potrafi dać się we znaki, a delikatne niemowlę jest dużo bardziej narażone na skutki upału, niż my. Głęboki wózek powinien być zatem przystanią chłodu i relaksu, ale nie zawsze tak jest. Sprawdź, co możesz zrobić, by letni spacer był dla Twojej pociechy przyjemnością.

Dla dziecka urodzonego wiosną lub latem wybierz dużą gondolę z oddychających materiałów

Pojazd dla najmłodszych dzieci jest skonstruowany tak, aby zapewnić pasażerowi maksymalnie bezpieczną podróż, stąd mocno zabudowane boki i budka chroniąca przed wiatrem. Lecz to, co podczas chłodnych dni jest zbawienne, w trakcie upałów staje się mocno kłopotliwe. Dlatego, wybierając wózek dla malucha wiosennego lub letniego, zdecyduj się na model z gondolą wykonaną z naturalnych materiałów, jak Cybex Balios S. Najważniejsza jest wewnętrzna warstwa: powinna być jasna, najlepiej biała. Spoglądaj też uważnie na wymiary głębokiego wózka, gdyż im dłuższa i szersza gondola, tym większy przewiew będzie miało w niej dziecko.

Duża budka dobrze sprawdza się jesienią i zimą, na lato lepsza będzie parasolka

Chociaż coraz więcej producentów wózków stosuje w budkach filtry UV i specjalne siateczki, przez które wpada do środka powietrze, to rozwiązanie można zastosować jedynie wtedy, kiedy jest słonecznie i ciepło, ale nie upalnie. Gdy słupki rtęci wędrują mocno w górę, a wiatru nie ma, pod budką robi się sauna. W takim przypadku dobrze jest złożyć budkę, a zamiast niej przypiąć do gondoli parasol. Zapewni on zarówno ochronę przed słońcem, jak i dostęp świeżego powietrza do wnętrza wózka.

Dno gondoli też potrafi się mocno nagrzać. Zainwestuj w specjalną wkładkę albo prześcieradło

Materace piankowe są najlepsze dla dziecka, dlatego bardzo często można je spotkać w wózkach. Mają za to jedną wadę: „łapią” ciepło i grzeją małego pasażera od spodu. Aby tego uniknąć, wyposaż pojazd w oddychającą wkładkę – znajdziesz takie na przykład w sklepie 3Kiwi. Świetnym wyjściem okaże się też bambusowy ochraniacz albo zwykłe bawełniane prześcieradło. Miękkie kocyki zostaw na chłodniejszy dzień, gdy dziecku będzie potrzebna dodatkowa dawka ciepła.

(MATERIAŁ PARTNERA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone