Zamknij

Rejestracja pacjentów online - dlaczego warto z tego korzystać?

15:23, 06.06.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Zapisanie się na wizytę u lekarza często stanowi naprawdę trudną i męczącą przeprawę. Zazwyczaj mamy do dyspozycji stanie w długiej kolejce bez pewności, że w ogóle zarejestrujemy się lub uporczywe dzwonienie przez telefon. Dlatego coraz więcej przychodni decyduje się na bardziej nowoczesne rozwiązanie, czyli rejestrację online. Jednak czy naprawdę jest to znaczne ułatwienie dla pacjentów?

Kiedy możliwa jest rejestracja pacjentów przez Internet?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, że nie wszystkie przychodnie umożliwiają pacjentom zapisywanie się do lekarza przy wykorzystaniu Internetu. Konieczne jest to, by ośrodek zdrowia inwestował w nowoczesne technologie, a szczególnie w specjalistyczne programy i oprogramowania. Program mmedica pozwala nie tylko na rejestrację online, ale również na wystawianie recept, rozliczanie się z NFZ, wyszukiwanie konkretnych lekarstw, a także poprawia efektywność przychodni. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie http://e-rejestracja24.com.pl/mmedica/.

Kto najczęściej korzysta z rejestracji internetowej?

Warto zwrócić uwagę na to, że program do rejestracji pacjentów w przychodni sprawdza się w przypadku wielu osób bez względu na wiek. Jednak szczególnie jest przydatny osobom starszym lub takim, które mają problemy z poruszaniem się, bądź ze słuchem. Wtedy bardziej tradycyjne formy są tak dużym utrudnieniem, że wręcz niemożliwe jest skorzystanie z nich. Poza tym rejestracja online sprawdzi się wtedy, gdy cenimy sobie swój czas i nie chcemy spędzać dziesiątek minut w kolejce lub przed telefonem.

Jakie są zalety rejestracji online?

W tym przypadku należałoby pamiętać o tym, że rejestracja pacjentów online jest korzystna nie tylko dla chorych osób, ale również dla przychodni. Przede wszystkim jest to związane z poprawieniem efektywności i uporządkowaniem wszystkich formalności. Poza tym wszystkie dane są zapisywane przez pacjentów, więc nie ma problemu z pojawieniem się błędów np. w pisowni nazwiska. Oprócz tego lekarze dokładnie wiedzą, ile osób mają przyjąć danego dnia, co wiąże się z lepszym zarządzaniem czasu. Jednak nie są to jedyne korzyści, na które warto zwrócić uwagę.

Sprawna rejestracja

Bardzo ważne jest to, że rejestracja przez Internet jest prosta i nie wymaga wiele czasu. Dzięki temu każdy może to zrobić sam, a przy okazji ma możliwość wyboru dogodnego dla siebie terminu. Bez konieczności opierania się jedynie na tym, co zasugeruje pracownik rejestracji.

Przypomnienie o wizycie

Trzeba przyznać, że jest to jedna z najważniejszych zalet, jaka jest związana z tego typu rejestracją. Pacjenci otrzymują przypomnienie na telefon komórkowy o zbliżającej się wizycie. Dzięki temu nie ma problemów z nieprzyjściem do lekarza przez zgubienie kartki z datą lub zapomnieniem o kontroli.

Mobilne rozwiązanie

Warto też wspomnieć o tym, że rejestracja online jest możliwa w każdym miejscu, gdzie mamy dostęp do Internetu. Dlatego zrobimy to bez problemu w domu, pracy, na uczelni lub w komunikacji miejskiej.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone