Zamknij

Czym jest piramida prestiżu zegarków?

08:22, 03.06.2019 | materiały partnera

Obecnie zegarek stał się wyznacznikiem prestiżu i podkreśleniem statusu społecznego właściciela. Nie ma nic dziwnego, że wielu użytkowników nie przywiązuje najwyższej wagi do ceny modelu, ale do historii i wizerunku marki. Bardzo pomocna w wyborze czasomierza jest piramida zegarków, która informuje czy mamy do czynienia z prestiżowym modelem czy produktem przeznaczonym dla mniej wymagającego użytkownika.

Piramida prestiżu zegarków – charakterystyka

Wspomniana piramida to zestawienie najważniejszych producentów czasomierzy z całego świata, podzielonych ze względu na wartość produktów. Można powiedzieć, że jest to subiektywny ranking firm zegarmistrzowskich, który pozwala użytkownikowi sprawdzić, które przedsiębiorstwa uchodzą za najbardziej prestiżowe, a które proponują wysokiej jakości budżetowe modele zegarków. Trzeba wiedzieć, że ranking nie jest ułożony według cen produktów. Na szczycie piramidy znajdują się firmy, których zegarki uważane są za najbardziej luksusowe, charakteryzujące się doskonałym wykonaniem oraz prestiżowym wizerunkiem marki. Na samym dole piramid znajdują się natomiast producenci budżetowych modeli skierowanych do szerokiego grona odbiorców. Takie zegarki można znaleźć na: zegarkicentrum.pl.

Najważniejszy element przy piramidzie zegarków

Piramida zegarków przedstawia najbardziej prestiżowe firmy zegarmistrzowskie. Na szczycie znajduje się nieliczna grupa prestiżowych producentów, a na dole – najliczniejsza grupa firm produkujących zegarki dla szerokiego grona odbiorców. Trzeba zaznaczyć, że znajdujące się na pierwszym miejscu piramidy przedsiębiorstwa nie muszą oferować najdroższych zegarków. W zestawieniu brana jest pod uwagę cała otoczka marki i prestiż wyrobów. Od wielu lat na szczycie piramidy znajduje się firma Patek Phillippe, w której ceny za czasomierz sięgają 100 tys. zł. Czasomierz znanej i cenionej firmy Omega to koszt rzędu 30 tys. zł. Warto wspomnieć, że u podstawy piramidy znajdują się również prestiżowe szwajcarskie firmy zegarmistrzowskie, które produkują zegarki najwyższej jakości w przystępnych cenach.

Dla kogo są luksusowe zegarki?

Nie można ukryć, że ceny za najbardziej prestiżowe zegarki są dla wielu osób nieosiągalne. Dlatego mówi się, że luksusowe czasomierze są przeznaczone wyłącznie dla wybranych odbiorców, którzy cenią sobie szlachetność wykonania i cały kunszt zegarmistrzowski. Na takie detale zwracają uwagę przede wszystkim kolekcjonerzy i pasjonaci. Mimo, że prestiżowe zegarki kosztują tyle co wysokiej klasy, nowy samochód, chętnych do ich zakupu nie brakuje. Najczęściej na takie zegarki decydują się osoby, dla których ogromnie istotny jest własny wizerunek. Jak wiadomo właściwy model zegarka przywodzi na myśl konkretne skojarzenia. Posiadanie luksusowego zegarka pozwala w prosty sposób podkreślić status materialny. Czasami osoby, które na to stać kupują drogi zegarek, by go po prostu posiadać, mimo, że nie interesują się branżą zegarmistrzowską.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone