Zamknij

Rolety dzień noc - uniwersalne rozwiązanie do salonu

14:34, 08.05.2019 | materiały partnera

Wystrój mieszkania to jedna z kluczowych kwestii, które decydują o tym, czy będąc w domu czujemy się komfortowo. Odpowiednie dodatki, oświetlenie, meble wypoczynkowe - to wszystko tworzy specyficzną, domową atmosferę, która pozwala nam na zregenerowanie się po całym dniu stresującej pracy. Jeśli planujemy, jak rozlokować meble, w jaki sposób ustawić ozdoby czy nawet, na jaki kolor pomalować ściany, często bierzemy pod uwagę oświetlenie.

Jaką ekspozycję ma pomieszczenie? O jakiej porze dnia promienie słoneczne w największym stopniu padają do pokoju? - właśnie te pytania zadajemy sobie, gdy chcemy optymalnie rozplanować ustawienie mebli w pokoju. Ale co z samym oknem? W dzisiejszym tekście skupimy się na wystroju salonu, a kwestię aranżacji wnętrz rozważymy przez pryzmat zasłony okiennej, a konkretnie rolety dzień noc - https://www.winrol.com.pl/rolety-dzien-noc/.

Dlaczego rolety dzień noc to dobry sposób na aranżację salonu

Salon to specyficzne pomieszczenie. W zależności od tego, jak duże mamy mieszkanie, pełnić może różnorodne funkcje. Czasem staje się kinem i cała rodzina gromadzi się w nim, żeby zobaczyć ulubiony film. Inny razem staje się sypialnią - zdarza się tak często, gdy ktoś nas odwiedza i nocuje na rozkładanej kanapie. Często też salon pełni rolę gabinetu - jeśli pracujemy zdalnie, zasiadamy tam ze swoimi narzędziami pracy, laptopem, dokumentami, książkami. Różnorodne zastosowanie tego pomieszczenia wymusza uniwersalną zasłonę okienną. Właśnie do takich rozwiązań należą rolety dzień noc.

Skonstruowane zostały w tak sposób, aby domownicy szybko i łatwo mogli dostosować, ile światła wpada do pomieszczenia. Roleta taka stworzona jest z wielu segmentów, które zmieniają swoje ustawienie, regulując to, jak jasno jest w pokoju. Najczęściej stworzona jest z grubego materiału, który skutecznie chroni przed słońcem i wyciemnia salon.

Dzięki roletom dzień i noc możliwe jest dopasowanie oświetlenia do tego, co właśnie robimy. Jeśli marzy się nam seans filmowy, skutecznie możemy wyciemnić pomieszczenie i czerpać pełną przyjemność z filmu, a po jego zakończeniu... sprawić, że pomieszczenie znowu stanie się jasne i słoneczne.

Rodzaje rolet dzień noc

Zanim skusimy się na kupno rolet dzień noc, warto zapoznać się z rodzajami tego rozwiązania i dobrać takie, które w najwyższym stopniu spełni nasze oczekiwania.
Wyróżnić można m.in. rolety, które montuje się bezpośrednio na ścianie lub suficie. W ten sposób roleta może zakryć większą przestrzeń (np. całą wnękę okienną). Bywa, że rolety montuje się również bezpośrednio na ramie okiennej. Taki sposób zamocowania rolety jest dużo szybszy i zdecydowanie mniej inwazyjny. Dla osób, którym szczególnie zależy na tym, aby zmniejszyć ilość osiadającego kurzu, poleca się rolety dzień noc w kasecie. Ów kaseta może być wykonana z plastiku lub drewna, a jej kolor możemy dopasować do aranżacji salonu.

Oprócz rodzaju montażu rolety różnią się wielkością, deseniami, kolorami i materiałami, z którego są wykonane. Z ich pomocą można nadać pomieszczeniu ciekawemu charakteru, bowiem, oprócz funkcjonalności, cechują się estetycznym, eleganckim wyglądem.

Alicja Błysk

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone