Zamknij

Czy fryzjerstwo jest opłacalne?

12:15, 25.04.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Zawodowi fryzjerzy mogą liczyć na coraz wyższe wynagrodzenie, dlatego warto związać swoją przyszłość z tą branżą. Najczęściej początkiem kariery jest praktyka w wybranym zakładzie fryzjerskim.

Jak zdobyć pracę?

Absolwenci technikum fryzjerstwa lub innych szkół zawodowych o podobnym profilu mogą zdecydować się na Urząd Pracy albo samodzielnie poszukać zatrudnienia. Wybierając konkretny zakład fryzjerski, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego lokalizację. Jeśli salon będzie znajdował się w pobliżu miejsca zamieszkania, dodatkowy atut to oszczędność czasu, który należałoby przeznaczony na dojazdy. Oczywiście trzeba kierować się także prestiżem danego zakładu. Urzędy Pracy często proponują zatrudnienie świeżo upieczonym absolwentom, oferując możliwość odbycia płatnej praktyki. To doskonałe rozwiązanie dla osób, chcących zyskać cenne doświadczenie. Przyszli fryzjerzy najczęściej zdobywają zatrudnienie za pośrednictwem Internetu, ale niektórzy po prostu przychodzą do wybranych zakładów fryzjerskich i zostawiają w nich swoje CV.

Czym zajmuje się fryzjer?

Doświadczony technik usług fryzjerskich może liczyć na naprawdę satysfakcjonujące stawki wynagrodzenia. Warto podkreślić, że poza podstawową pensją, dodatkowo otrzymuje się niemałe napiwki – ich wysokość jest uzależniona od dobrej woli klienta. Do kluczowych obowiązków fryzjera należy:

  • ścinanie i czesanie włosów zgodnie z oczekiwaniami klienta,
  • farbowanie,
  • mycie i suszenie,
  • stylizowanie,
  • dbanie o odpowiedni dobór kosmetyków,
  • utrzymanie czystości w salonie.

W tym zawodzie bardzo ważna jest odpowiednia organizacja pracy. Obecnie fryzjerzy umawiają się z klientami z wyprzedzeniem i prowadzą kalendarz wizyt. Klienci coraz częściej kontaktują się z nimi telefonicznie i ustalają szczegóły wizyty. Fryzjer musi wiedzieć, ile czasu potrzebuje na zrealizowanie konkretnej usługi, aby na tej podstawie zaproponować odpowiednią godzinę kolejnym osobom.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone