Zamknij

Praca w niepełnym wymiarze godzin

12:13, 25.04.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Wiele osób jest zainteresowanych pracą na część etatu, którą potraktują jako dodatkowe źródło zarobku. Najczęściej na taką formę zatrudnienia decydują się emeryci, renciści lub studenci nie mogą z różnych przyczyn przyjąć zatrudnienia w pełnym wymiarze godzin.

Gdzie znaleźć aktualne oferty?

Ogłoszenia dotyczące pracy w niepełnym etacie można znaleźć w Internecie. Udostępniają je między innymi Urzędy Pracy, które są pośrednikiem pomiędzy pracodawcą a osobami zainteresowanymi zatrudnieniem w danej branży. Aktualne oferty są dedykowane także niepełnosprawnym – obecnie mogą oni liczyć na szeroki wybór intratnych propozycji. Pracodawca zapewnia im odpowiednio skrócony czas pracy, który nie jest dla nich za dużym obciążeniem. Możliwość skorzystania z zatrudnienia na pół lub ćwierć etatu to świetne rozwiązanie dla rencistów poszukujących dodatkowego źródła utrzymania. Urząd Pracy udostępnia także oferty dla osób zainteresowanych umową o zlecenie lub o dzieło. W wielu przypadkach są to ogłoszenia, z których mogą skorzystać bezrobotni bez doświadczenia. Pod tym kątem należy zwrócić uwagę na oferty:

  • dotyczące sprzątania,
  • związane z branżą gastronomiczną,
  • dotyczące pracy w magazynach,
  • związane z hotelarstwem.

Atrakcyjne propozycje dla studentów

Praca na pół etatu cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów. Młodzi ludzie, którzy uczą się w trybie dziennym, zaocznym lub wieczorowym muszą zmierzyć się z ograniczeniem czasowym – nie mogą podjąć się pracy w pełnym wymiarze godzin. Często decydują się na zawarcie z daną firmą umowy o dzieło, która wiąże się z elastycznym czasem pracy. Warto podkreślić, że zdobyte w ten sposób doświadczenie zawodowe jest dodatkowym atutem. Studenci coraz częściej stawiają na branżę IT, szczególnie jeśli uczą się na kierunku informatycznym. W takim przypadku praca gwarantuje spore wynagrodzenie.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone