Zamknij

Zarobki osób sprzątających

12:01, 25.04.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Rynek pracy jest otwarty na osoby bez wykształcenia, które mogą związać swoją zawodową przyszłość na przykład ze sprzątaniem. Z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na pracowników odpowiedzialnych za utrzymanie porządku.

Zróżnicowanie ofert dostępnych online

Firmy poszukujące pracowników sprzątających często decydują się na Urząd Pracy i za jego pośrednictwem wystawiają odpowiednie ogłoszenia. Oferty są zróżnicowane, jeśli weźmiemy pod uwagę wynagrodzenie. W wielu ogłoszeniach znajduje się informacja o rozliczeniu ze stawką godzinową. Zazwyczaj można liczyć na kwotę rzędu 15 zł brutto za godzinę, a wysokość godzinowej stawki jest zależna przede wszystkim od zakresu obowiązków. Urzędy Pracy udostępniają także oferty z miesięcznym wynagrodzeniem z możliwością realizowania dodatkowo płatnych nadgodzin. Osoby zajmujące się czyszczeniem mniejszych powierzchni, bez konieczności stosowania specjalistycznych środków czyszczących, otrzymują odpowiednio niższą pensję od tych, którzy muszą korzystać z profesjonalnych urządzeń.

Gdzie można znaleźć zatrudnienie?

Obecnie osoby sprzątające są najczęściej poszukiwane do czyszczenia:

  • pomieszczeń biurowych,
  • magazynów,
  • szkół,
  • placówek służby zdrowia,
  • hoteli i pensjonatów,
  • centrów handlowych.

Renomowane korporacje zapewniają pracownikom wysokie stawki godzinowe, ale często poszukują osób z doświadczeniem w utrzymywaniu porządku w podobnych pomieszczeniach. Zazwyczaj do obowiązków osoby sprzątającej należy między innymi czyszczenie toalet oraz wynoszenie śmieci. Utrzymanie porządku w danym pomieszczeniu polega na odkurzaniu, myciu podłóg i usuwaniu wszelkich nieczystości. Warto podkreślić, że w dzisiejszych czasach wykonywanie czynności sprzątających jest znacznie prostsze, ponieważ odpowiedzialne za nie osoby mają do dyspozycji szeroki wybór profesjonalnych środków i nowoczesnych urządzeń. Dzięki temu można szybko i skutecznie zadbać o czystość na terenie biura, magazynu, szkoły lub szpitala.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone