Zamknij

Ortodonta – kiedy warto się do niego udać?

10:09, 08.04.2019 | artykuł sponsorowany

Wielu ludzi mając problemy ortodontyczne nie udaje się do lekarza. Dlaczego? Czasem z powodu strachu, innym razem z powodu niewiedzy, że coś złego się dzieje. Jest jeszcze grupa ludzi, która twierdzi, że choroby uzębienia nie są na tyle poważne, aby się nimi przejmować. Tymczasem okazuje się, że choroby ortodontyczne mogą mieć bardzo poważne skutki i należy je leczyć bez względu na to, czy dotykają dzieci, czy osoby dorosłe.

Wada zgryzu? Udaj się do ortodonty!

Wszystkie problemy związane z wadami zgryzu może rozwiązać dobry ortodonta Żoliborz. Przekładanie i odwlekanie wizyty może doprowadzić wyłącznie do pogorszenia stanu zębów, co w konsekwencji może skończyć się nawet ich utratą. Lekarzy zajmujących się leczeniem wad zębów jest wielu. Z całą pewnością osoba z wada zębów nie będzie miała najmniejszego problemu ze znalezieniem najlepszego dla siebie specjalisty w ortodoncji. Gdzie szukać dobrych ortodontów? Specjalistów w dziedzinie korygowania wad uzębienia można szukać na specjalnych medycznych portalach interesowych. Oprócz wykształcenia lekarza, możemy zapoznać się również z jego doświadczeniem, zainteresowaniami, miejscem pracy, a także z opiniami i ocenami wystawionymi przez pacjentów. To cenne źródło wiedzy o lekarzu ortodoncie!

Skąd biorą się wady?

Wady mogą być wrodzone i wtedy nie mamy na nie żadnego wpływu. Często jednak są nabyte. Oznacza to, że pojawiły się już za naszego życia, niestety, najczęściej w bardzo wczesnym dzieciństwie. Co powoduje wady zębów nabyte? Często jest to nieprawidłowe układanie maluszka do karmienia piersią, ssanie kciuka, ssanie nieprawidłowo zbudowanego smoczka, ssanie warg, częste gryzienie przedmiotów, nieprawidłowe układanie dziecka do snu.

Wiele osób jest przekonanych, że wady uwidaczniają się dopiero wtedy, gdy pojawiają się drugie zęby, a wiec żeby stałe. Tymczasem dobry ortodonta na Żoliborzu już po pojawieniu się pierwszych ząbków maluszka może stwierdzić, czy dziecko ma wadę uzębienia, czy nie. Dlatego, warto z maluszkiem udać się do ortodonty tak wcześnie, jak to tylko możliwe. Dzięki temu być może w przyszłości obejdzie się bez konieczności zakładania aparatu na zęby, a wystarczą tylko odpowiednie ćwiczenia i wdrożenie nawyków.

Jeśli nie zdecydujesz się na pomoc ortodonty…

Jeżeli nie zdecydujesz się na pomoc ortodonty w Warszawie, może okazać się, że wada będzie się pogłębiała. Ale to nie wszystko. Pogłębiająca się wada niesie za sobą wiele konsekwencji, a wśród nich:

  • choroby przyzębia,
  • zaburzenia związane z żuciem pokarmów,
  • zaburzenia z funkcjonalnie stanów skroniowych i stanów żuchwowych,
  • uszkodzenia w obrębie błony śluzowej, szczególnie warg i policzków,
  • wady wymowy.

Aparat ortodontyczny

Podczas leczenia ortodontycznego należy zastosować aparat ortodontyczny na zęby. Aparat może być stały lub ruchomy. Aparat ruchomy stosuje się u dzieci i młodzieży, u których nie wykryto bardzo poważnych wad, a przede wszystkim, wtedy, gdy pacjent nie ma jeszcze wszystkich zębów stałych. Natomiast u dorosłych oraz u części młodzieży stosuje się aparaty ortodontyczne stałe. Średnio należy nosić je przez ok. 2 lata. W tym czasie konieczne są regularne wizyty u swojego ortodonty, który sprawdza postępy i ewentualnie koryguje błędy. O aparat na zęby trzeba dbać w szczególny sposób. Należy stosować odpowiednie preparaty: pasty do zębów, płyny do płukania i specjalne nitki do czyszczenia. Warto również zaopatrzyć się w specjalną szczoteczkę. Szczególną ostrożność należy zachować przy jedzeniu: nie wolno spożywać pokarmów bardzo twardych, aby nie uszkodzić aparatu. Jeżeli nie chcesz, aby aparat się zafarbował, trzeba także uważać na to, jakie produkty jesz. Niektóre owoce trwale farbują aparaty. Po około dwóch latach od rozpoczęcia leczenia pacjent może cieszyć się pięknym i odmienionym uśmiechem!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone