Zamknij

Sterowanie bezprzewodowe domem – zalety rozwiązania

08:21, 02.04.2019 | materiały partnera

Sterowanie bezprzewodowe w domu nie jest już dziś innowacją, ale powoli staje się standardem, szczególnie w nowym budownictwie. Inteligentny dom ma wiele zalet, które przypadły do gustu szerokiemu gronu odbiorców. Warto wiedzieć jak działa bezprzewodowe sterowanie budynkiem, by móc zainstalować taki system we własnym mieszkaniu.

Wygoda i bezpieczeństwo

Nie da się ukryć, że bezprzewodowe sterowanie budynkiem jest bardzo wygodne. Za pomocą telefonu komórkowego można zmienić natężenie światła w pomieszczeniu, temperaturę powietrza czy włączyć alarm. System – inteligentny dom, ma wiele możliwości. W zależności od potrzeb, można podłączyć do systemu różne moduły odpowiadające za konkretne, domowe czynności. Dzięki czujnikom, nie trzeba nawet wstawać z łóżka, by zgasić światło czy odsłonić rolety. Domowe czynności angażują użytkowników w minimalnym stopniu. Posiadając taki system sterowania minimalizujemy ryzyko włamania lub pożaru. Inteligentny dom jest bardzo bezpieczny i pozwala w mgnieniu oka zmienić ustawienia parametrów np. alarmów albo czujników dymu. Na rynku dostępne są gotowe do instalacji moduły inteligentnego domu lub nadajniki radiowe, również odpowiedzialne za bezprzewodowe sterowanie. Wysokiej jakości sprzęt znajduje się np. na: https://automatykasklep.com.pl/. Na stronie dostępne są systemy domofonowe, regulatory temperatury, ogrzewania czy światła.

Oszczędność

Inteligentny dom wiąże się ze zmniejszeniem kosztów za eksploatację. Dzięki możliwości automatycznego ustawiania temperatury, gaszenia światła czy zakręcania wody, można przez cały czas monitorować zużycie mediów. Niektórzy szacują, że dzięki systemowi zarządzania domem, można zmniejszyć koszty ogrzewania nawet o połowę. Oczywiście parametry modułów dostosowuje się do pory dnia, pory roku a nawet dnia tygodnia. Sterowanie systemem jest bardzo proste i intuicyjne, wystarczy zainstalować aplikację na tablecie lub telefonie komórkowym.

Kontrola nad domem

Dzięki systemowi inteligentnego domu można mieć wszystkie instalacje cały czas pod kontrolą. Ciągłe monitorowanie zużycia energii, gazu czy wody pozwala wykryć ewentualne awarie układu albo nieprawidłowości w instalacji. Kontrolowanie sprowadza się oczywiście do zmniejszenia zużycia mediów i niższych rachunków za eksploatację.

Jak widać system sterowania budynkiem ma wiele zalet. Atutem inteligentnego domu jest fakt, że system przez cały czas się rozwija. Na przestrzeni lat wzrosła liczba elementów, którymi można sterować. Pod kontrolą są już nie tylko instalacja wodna czy grzewcza, ale również zasłony i rolety, brama i ogrodzenie, zraszacze ogrodowe, telewizor i oświetlenie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone