Zamknij

Słuchawki komputerowe ? po czym poznać te najlepsze?

08:34, 13.03.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:48, 13.03.2019

Wybór słuchawek spędza sen z powiek niejednej osobie. Okazuje się bowiem, że ogromna ilość urządzeń dostępnych na rynku, a także duży wybór producentów nie ułatwia sprawy. Tymczasem wystarczy kierować się kilkoma prostymi zasadami, dzięki którym zwrócisz uwagę na najważniejsze rzeczy i wybierzesz takie słuchawki komputerowe, które będą służyć Ci doskonale – niezależnie od ich głównego przeznaczenia!

Słuchawki komputerowe – 5 zasad ich wybierania!

Po pierwsze – jakość dźwięku

To absolutna podstawa – i to niezależnie od tego, czy potrzebne są nam słuchawki komputerowe czy jakiekolwiek inne. To właśnie jakość dźwięku, jaki odbieramy, ma najważniejszy wpływ na użyteczność urządzenia i komfort korzystanie ze słuchawek – niezależnie od tego, czy stosujemy je do rozmów z bliskimi, pracy, czy też słuchania muzyki. Najważniejsze jest to, by zakupione słuchawki do PC posiadały dźwięk w jakości HD – to cecha najlepszych urządzeń i jednocześnie dowód na to, że producent dba o zadowolenie klienta. Dzięki temu dźwięk będzie krystalicznie czysty i nic nie będzie stało na przeszkodzie, byś słyszał swojego rozmówcę bez zakłóceń.

Jednak jakość HD to nie wszystko – bardzo istotne jest również cyfrowe przetwarzanie dźwięku, które pozwala na usunięcie wszelkich potencjalnych zakłóceń, a także poprawę jakości sygnału. Warto także zwrócić uwagę na zakres częstotliwości – jest to szczególnie istotne wtedy, gdy zaopatrujesz się w słuchawki komputerowe do słuchania muzyki oraz innych multimediów. Podstawowy zakres to 20-20000 Hz, a im jest on większy, tym lepiej jeżeli chodzi o głębię słyszanych dźwięków. W przypadku poszukiwania słuchawek do pracy, nie trzeba kierować się tą wartością.

Po drugie – trwałość

Wysokiej jakości słuchawki USB to również takie, które powstają przy wykorzystaniu odpowiednio wyselekcjonowanych materiałów. Ma to szczególne znaczenie w przypadku, gdy korzysta się z nich regularnie i intensywnie – np. podczas pracy. Wtedy są one narażone na różnego rodzaju pęknięcia i uszkodzenia, które mogą mieć bardzo duży wpływ na komfort użytkowania, a także działanie sprzętu. Warto więc kupować słuchawki komputerowe sprawdzonych producentów, którzy korzystają z odpowiednich materiałów i technologii w procesie produkcji.

Po trzecie – wygoda

Komfort użytkowania słuchawek to absolutna podstawa, dlatego też warto zwrócić uwagę na kilka elementów ich budowy. Przede wszystkim – każde słuchawki na USB, powinny posiadać regulowaną szerokość, dzięki której łatwo dostosować słuchawki do wielkości i kształtu głowy. Istotna jest również budowa głośniczków – i to niezależnie od tego, czy mamy do czynienia ze słuchawkami nausznymi czy dousznymi, a podczas wyboru trzeba też zwracać uwagę na to, czy mikrofon jest ruchomy – to także pozwoli nam ustawić go w optymalnej pozycji, co przełoży się na komfort wielogodzinnej pracy.

Kwestia wygody powinna być priorytetem przede wszystkim dla właścicieli firm typu call center, którzy zaopatrują w sprzęt swoich pracowników – wielogodzinne korzystanie ze słuchawek nie powinno nieść jakiegokolwiek dyskomfortu u pracowników.

Po czwarte – dodatkowe rozwiązania

Nowoczesne technologie, zastosowane przez producentów, zawsze są atutem, obok którego nie wolno przechodzić obojętnie. Mowa tutaj chociażby o funkcji redukcji szumów, dzięki której wytłumione zostaną dźwięki otoczenia, co pozwoli lepiej słyszeć rozmówcę. Ciekawymi rozwiązaniami są też funkcje Acoustic Protection i Acoustic Gain Control, a także Plug and Play, dzięki któremu nie będzie konieczności konfigurowania słuchawek – będą działały od razu po podłączeniu!

Po piąte – przeznaczenie

Podczas wyboru weź pod uwagę, czy słuchawki komputerowe służyć Ci będą do pracy, czy np. biegania. W tym pierwszym przypadku zainwestuj w rozwiązania nauszne, a w drugim – douszne. Jeżeli korzystać z nich będziesz głównie w domu czy biurze, zdecydowanie polecamy nauszne słuchawki do PC, które w większości przypadków są wygodniejsze i lepiej tłumią dźwięki, co może mieć wpływ na ich komfort i funkcjonalność.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%