Zamknij

VPS, czyli o zaletach Virtual Private Server

13:50, 20.02.2019 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wysoka jakość usługi hostingowej nierzadko może być kluczem do Twojego sukcesu w Internecie. Niestety, samo stworzenie nawet najbardziej funkcjonalnej i kreatywnej strony www okazuje się w wielu przypadkach niewystarczające. Można nawet mówić o często występującej sytuacji błędnego koła, kiedy to szybko rozwijające się witryny oraz prężnie działające sklepy online zaczynają regularnie tracić dotychczasowych klientów za sprawą hostingu nieodpowiednio dobranego do ich zapotrzebowania i intensywnego ruchu serwisowego. Co zatem zaleca się, aby tego uniknąć? Rzuć okiem na to, jak wiele atutów ma w sobie serwer VPS, który stanowi bardzo ciekawą alternatywę wobec klasycznego hostingu współdzielonego.

Na użytek prywatny

Nieprzypadkowo serwer VPS akurat w ten sposób jest skrótowo określany. Jego pełna nazwa brzmi – Virtual Private Server . W dosłownym tłumaczeniu owego pojęcia z języka angielskiego to wirtualny serwer prywatny, który jak wskazuje na to już samo nazewnictwo – jest komputerem przekazywanym do indywidualnego użytkowania konkretnemu klientowi firmy internetowej, który zdecydował się na taką opcję hostingową. Wariant ten jest wart rozważenia z wielu powodów. Po pierwsze nie trzeba się obawiać o jakiekolwiek limity, gdyż z reguły solidne firmy, takie jak na przykład znana marka Linuxpl.com, nie uwzględniają żadnych ograniczeń w umowach podpisywanych z ich konsumentami. Po drugie nie musimy się dzielić przestrzenią dyskową z nikim innym, a cała maszyna jest do naszego swobodnego wykorzystania. W praktyce VPS to serwer odznaczający się dużo lepszymi parametrami. Jest gwarancją niezawodności, ale i pociąga za sobą odrobinę wyższe kwoty wynajmu niż zwykły hosting współdzielony. Nie ma się jednak co dziwić, bo przecież w grę wchodzi zupełnie inny standard działania i funkcjonalność.

Bezawaryjność murowana

Decydując się na zaopatrzenie się w hosting w postaci opisywanego tu serwera VPS, o ile wybierzemy usługę od renomowanych marek takich jak chociażby wspomniana już Linuxpl.com, zapewniamy sobie przede wszystkim spokój ducha, że nie ma obaw o awarie czy zawieszenia serwera ze względu na zbyt duże przeciążenia, czy za intensywny ruch na stronie. Ponadto ta opcja hostingowa daje sposobność bezproblemowego wprowadzenia konfiguracji przez administratora firmy informatycznej w zasadzie na życzenie klienta, w dowolnie wybranym momencie i wedle preferencji indywidualnych. W przypadku opcji hostingowania za pośrednictwem serwera VPS można mówić o tym, że konsument tak jakby staje się właścicielem przestrzeni dyskowej na danym serwerze na cały okres trwania umowy z dostawcą.

(ARTYKUŁ SPONSOROWANY)
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone