Zamknij

Symboliczna biżuteria - czy to jest jeszcze modne?

09:49, 19.02.2019 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Na każdym kroku możemy zauważyć produkty pełne symbolicznych wstawek, niekoniecznie tylko w przypadku biżuterii. Było tak już wcześniej i prawdopodobnie nadal ten trend się utrzyma. Może dlatego właśnie, że to nie jest do końca moda, tylko chęć utożsamiania tego, co nosimy, z tym, co czujemy. Podobnie jak w przypadku tatuaży biżuteria często ma znaczenie symboliczne, świadczy o naszych poglądach oraz zainteresowaniach.

Pomysł na prezent?

Kupowanie biżuterii jako podarunku jest z jednej strony oklepane, z drugiej sprawdzone. W tym przypadku największym problemem jest gust osoby, której chce się ofiarować dany podarunek. Pewne kolczyki czy naszyjniki mogą zwyczajnie się nie spodobać. Rzecz ma się inaczej, gdy ta osoba jest nam bliska i znamy jej podejście do ubioru, błyskotek, ale również do życia. Gdyż właśnie to może odzwierciedlać biżuteria z symbolami – może stanowić np. połączenie stylu ubioru i naszego hobby. Dzięki symbolom i znakom możemy poinformować kogoś o naszych uczuciach bez słów. W tym celu często kupuje się na przykład złote kolczyki w kształcie serca, wisiorki serca lub złote celebrytki ze znakiem nieskończoności. Takie prezenty można podarować nie tylko swojej drugiej połówce, ale również członkom rodziny, siostrze, matce lub córeczce. Jest to również interesujący wyraz przyjaźni. Razem ze swoją przyjaciółką możecie sprawić sobie dwa podobne egzemplarze naszyjnika z tym samym symbolem.

Możliwość wyrażenia siebie

Czemu nie sprawić prezentu sobie? Sami znamy się najlepiej, więc warto o siebie zadbać zdecydowanie częściej niż tylko czasem. Możemy wybrać coś, z czym się utożsamiamy i nie ograniczać się w symbolach. Takie kolczyki, pierścionki lub wisiorki mogą nam przypominać o ważnych postanowieniach oraz o tym, co jest dla nas podstawą w życiu i jakie mamy do niego podejście. Nie można również zapomnieć o własnym stylu. Dana biżuteria nie musi nic znaczyć, wystarczy, że nam się podoba i będziemy czuć się w niej piękni. Możemy postawić na skromność i wybrać delikatne kolczyki albo zaszaleć, zakładając złote pierścionki. Ogranicza nas jedynie nasza własna wyobraźnia i za szeroki wybór coraz to nowych wyrobów biżuteryjnych.

Ponadczasowy trend

Wychodzi na to, że często doceniany uniwersalizm symboli jako podarunków i nie tylko nie pozwala na odejście symbolicznej biżuterii w kąt. Dzięki wybranym przez siebie błyskotkom możesz sprawić komuś radość i podkreślić swój własny styl. Może więc nie warto zastanawiać się nad modą i skupić na własnych upodobaniach.

(ARTYKUŁ SPONSOROWANY)
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone