Zamknij

Manekiny wystawowe – jaką pełnią rolę?

13:02, 04.02.2019 | Materiał Partnera

Manekiny wystawowe spotkać można prawie na każdej witrynie sklepowej. Jak to jest, że wszyscy w nie inwestują? Czy ich posiadanie ma realny wpływ na sprzedaż asortymentu? Dziś sprawdzimy jaką rolę pełnią ludzkie kukły i czy warto je nabyć.

Manekiny wystawowe – różne rodzaje

Zacznijmy od tego, że manekiny wystawowe możemy spotkać w różnych wariantach. Po pierwsze mogą to być pełne odzwierciedlenia ludzkiego ciała, po drugie same torsy, a po trzecie ekspozytory. Te pierwsze będą się z kolei dzieliły na naturalne (z rysami twarzy, perukami, czasem naklejanymi oczami) i abstrakcyjne (gładkie, często pozbawione głowy). Wszystkie modele będą miały określoną płeć. Spotkać można: męskie, damskie, dziecięce, a nawet niemowlęce, czy zwierzęce. Wszystko zależy od oferty sklepu, na którego witrynie mają stanąć dane manekiny wystawowe. Bardzo często spotkać można również specjalne kukły. Należeć do nich będą między innymi modele elastyczne, w pozycjach imitujących uprawianie sportu, a także np. kobiety w ciąży. Na tego rodzaju cechach oferta manekinów się nie kończy. Pozostaje jeszcze kolor i materiał, z którego zostały wykonane. Najczęściej spotkać można czarne, białe, beżowe i transparentne barwy. Z kolei do ich wykonania stosuje się tworzywa sztuczne. Zdecydowanie rzadziej w dużych sklepach natrafimy na manekiny wystawowe drewniane. Te raczej zarezerwowane są dla małych butików.

Manekiny wystawowe – prezentowanie produktu, a sprzedaż

Czy manekiny wystawowe faktycznie przekładają się na sprzedaż? Czy nie jest to już element niepotrzebny? Okazuje się, ze nadal nie wymyślono lepszego rozwiązania do prezentacji towaru. Wszystko przez to, że potencjalni klienci chętniej wchodzą do sklepów, gdy już wstępnie po obejrzeniu witryny poznają jego asortyment. Dobrym rozwiązaniem jest również wstawienie manekina do wnętrza sklepu i tam zaprezentowanie na nim danej stylizacji. Taka prezentacja przyciąga zainteresowanych, którzy chętnie kupią cały zestaw. Właśnie to jest również istotna funkcja manekina. Mianowicie prezentowanie pełnych stylizacji. Nie wszyscy bowiem potrafią łączyć ze sobą różne kolory i poszczególne elementy garderoby. W momencie gdy zobaczą jakieś rozwiązanie na kukle to łatwiej jest im sobie wyobrazić jak sami by wyglądali w takich rzeczach.

Jak widać manekiny wystawowe cały czas są dobrym i skutecznym rozwiązaniem w promowaniu różnego rodzaju rozwiązań modowych. Na rynku istnieje wiele rodzajów tego asortymentu. Sporo jest także miejsc, w których można je nabyć. Jednym z nich będzie https://my-mannequins.pl/. Dobrze jest znaleźć taki sklep, w którego ofercie znajduje się wiele różnych modeli, w tym manekiny wystawowe specjalne. Wówczas łatwo jest dokupić kukłę do komponowanego zestawu.

(Materiał Partnera)
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone