Zamknij

Centrum Logistyczne LCLog - sposób na kompleksową logistykę

10:22, 11.01.2019 | materiał partnera
Skomentuj

W wielu branżach logistyka to narzędzie, dzięki któremu można zbudować przewagę konkurencyjną. Tylko wysoka jakość obsługi logistycznej może przyciągnąć nowych klientów, którzy zostaną na dłużej. Jeśli poszczególne działania nie będą spełniać oczekiwań klienta, istnieje spore prawdopodobieństwo, że odejdzie on do konkurencji.

Początkowo przedsiębiorstwa samodzielnie przewoziły ładunki. Obecnie trudno sobie wyobrazić producenta, który sam dostarcza towary do swoich odbiorców. Wyręczają go w tym firmy transportowe. Ale nie tylko w tym. Logistyka dla firm dotyczy również wynajmu powierzchni magazynowych, magazynowania towarów czy planowania transportu.

Transport towarów

Lubuskie Centrum Logistyczne (sprawdź tutaj: www.LCLog.pl) świadczy usługi w zakresie transportu w kraju i za granicą (na terenie całej Unii Europejskiej). Firma podejmuje się przewozu każdego rodzaju towarów, bez względu na jego ilość i gabaryty. LCL dysponuje własną flotą samochodów, które zawsze dobierane są w taki sposób, aby bezpiecznie i szybko dostarczyć towar pod wskazany adres. Klienci nie zawsze są dobrze zorientowani w temacie transportu towarów, wtedy specjaliści z Centrum Logistycznego doradzają w doborze odpowiedniej opcji.

Jak wygląda realizacja transportu? W pierwszej kolejności eksperci od logistyki wyceniają koszty transportu i dobierają możliwie najkorzystniejszą opcję dostawy. Zlecenie jest przyjmowane do realizacji, a usługa jest stale monitorowana przez system GPS. Najszybciej jak to możliwe ładunek jest dostarczany we wskazane miejsce, a zleceniodawca informowany o zrealizowanej usłudze. Potem z kolei następuje zwrot potwierdzonych przez odbiorcę dokumentów do zleceniodawcy. Wszystko szybko i sprawnie, przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Magazynowanie towarów

Wiele firm nie posiada odpowiednio dużego zaplecza, które pozwalałoby przechowywać towary. Wtedy z pomocą przychodzi Centrum Logistyczne, umożliwiające bezpieczne składowanie wyrobów. W zależności od potrzeb dana firma może wynająć magazyn o powierzchni liczącej nawet 1000 m2gwarantujący miejsce na 1500 europalet. Magazyny tego typu posiadają monitoring, dzięki któremu towar stale znajduje się pod czujnym okiem kamer. Co więcej, klient może skorzystać z wynajmu powierzchni magazynowych wraz z obsługą.

Centrum Logistyczne pomaga usprawnić działania firmy, tym samym umacniając jej pozycję na rynku. Tylko obsługa logistyczna na najwyższym poziomie jest w stanie przyciągnąć rzesze klientów i podjąć z nimi długofalowe współprace.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone