Zamknij

Czy w podeszłym wieku konieczne jest stosowanie witamin dla seniorów?

10:44, 10.01.2019 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Osoby w starszym wieku powinny szczególnie zadbać o stan zdrowia. Fizjologicznie wraz z upływem lat zmniejszają się zdolności regeneracyjne organizmu, kumulowaniu podlegają negatywne oddziaływania czynników środowiskowych, dochodzi do rozwoju licznych chorób przewlekłych. Organizm seniora potrzebuje zatem odpowiedniego leczenia określonych chorób, ale wciąż jeszcze nie jest za późno także na profilaktykę. I w tym pomóc może odpowiednio zbilansowana dieta oraz suplementacja.

Niezbędne minerały i witaminy dla seniorów

Już od pierwszych lat życia konieczne jest wspomaganie rozwoju organizmu odpowiednią podażą witamin i minerałów. Takie wsparcie potrzebne jest nam stale – a szczególnie odczuwalne staje się to w podeszłym wieku. Osoby starsze są bardziej narażone na niedobory pokarmowe, co wynika z następujących czynników:

- zwiększonego zapotrzebowania na witaminy i minerały wynikającego z towarzyszących chorób przewlekłych

- zaburzeń wchłaniania witamin z przewodu pokarmowego

- nasilenia zmian neurodegeneracyjnych w układzie nerwowym

- większego ryzyka rozwoju chorób układu sercowo-naczyniowego

- spowolnienia przemiany materii i zapotrzebowania na kalorie, zmniejszonego łaknienia

Seniorzy potrzebują wielu witamin i minerałów, których rolą w organizmie jest neutralizowanie wolnych rodników, wzmacnianie kości i stawów, łagodzenie stanów zapalnych, usprawnianie funkcjonowania układu nerwowego czy układu krążenia. Oto witaminy dla seniora i minerały, których nie może zabraknąć w codziennej diecie:

- witamina C

- witaminy z grupy B

- witamina D

- witamina K

- magnez

- żelazo

- wapń

- potas

- cynk

- kwasy omega 3

Osoby starsze często mają problem z przyjmowaniem posiłków, wykazują zmniejszone łaknienie, cierpią na niestrawność po spożyciu wielu potraw. Dlatego właściwe zbilansowanie diety seniora nie jest łatwe. Na pewno warto wzbogacać dietę o produkty o wysokiej wartości odżywczej – oleje roślinne, orzechy, ryby i mięsa, produkty pełnoziarniste, zielone liście warzyw. A gdy to za mało – doskonałym uzupełnieniem diety są właściwie dopasowane do potrzeb organizmu suplementy.

Witaminy dla seniorów – czy każdy suplement będzie odpowiedni?

Osoby starsze mogą sięgać po dobrej jakości suplementy diety – ale nie zawsze seniorzy, stosujący już wiele leków chcą sięgać po kolejne tabletki. Jeśli jednak wybierzemy suplement diety jakości premium, który zawiera wyłącznie naturalne składniki – wtedy taka suplementacja będzie bardzo skuteczna, a zarazem bezpieczna. Idealnie sprawdzą się suplementy diety marki Cheers – całkowicie wolne od syntetycznych dodatków, nie podrażniające żołądka, nie powodujące alergii, dostarczające doskonale przyswajalnych witamin.

Preparatem marki Cheers o najbogatszym składzie jest multiwitamina Day&Night. To znacznie więcej niż zwykłe witaminy dla seniora – to kompleksowe wzmocnienie całego organizmu. Multiwitamina Cheers to w rzeczywistości dwie osobne formuły – na dzień i na noc. W zestawie na dzień znajdują się liczne witaminy i adaptogeny – ekstrakty roślinne zwiększające wydolność fizyczną i umysłową organizmu. Z kolei zestaw na noc umożliwia skuteczną regenerację dzięki zawartości odpowiednich minerałów i aminokwasu GABA. Takie witaminy dla seniora wspomaga funkcjonowanie układu krążenia i nerwowego, mogą wzmacniać kości i stawy, wzmacniać odporność oraz wytrzymałość organizmu na stres. Dzięki wysokiej przyswajalności witamin i minerałów, multiwitamina Cheers to doskonałe uzupełnienie diety i profilaktyka zdrowotna.

Autor: Justyna Kowalewska / CHEERS

(ARTYKUŁ SPONSOROWANY)
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone