Zamknij

Na dom, na samochód, na remont - czyli na co pożyczamy

14:21, 12.12.2018 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Polacy nie stronią od ofert kredytowych banków. Chętnie sięgają po kredyty – to wsparcie finansowe pozwalające na zrealizowanie marzeń i planów, a także pokrycie nieprzewidzianych wydatków. Sprawdź, jakie są cele kredytowe rodaków.

Wysokość miesięcznego wynagrodzenia często nie pozwala sfinansować zakupu dóbr materialnych gotówką. Z pomocą przychodzą banki, proponując kredyty: począwszy od konsumpcyjnych, a skończywszy na hipotecznych. Jak pokazuje porównywarka kredytów kredytowo.org, dużą popularnością cieszą się kredyty gotówkowe. Jednak stanowią one ok. 45% podpisywanych z bankami umów.

Zróżnicowane potrzeby finansowe Polaków

Polacy decydują się na skorzystanie ze wsparcia finansowego oferowanego przez banki z różnych powodów. Cele kredytowe rodaków dokładnie opisuje raport „Sytuacja na rynku consumer finance” przygotowany przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych i Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH.

• Zakup drobnych dóbr trwałych

Ponad 25% Polaków zaciąga kredyty w celu sfinansowania zakupu drobnych dóbr trwałych. Jest to przede wszystkim sprzęt gospodarstwa domowego, taki jak: pralki, zmywarki, piekarniki, kuchenki itp. Ponadto z pożyczonych pieniędzy rodacy chętnie finansują również sprzęt elektroniczny.

• Zakup mieszkania/domu

Średnio 12,4% rodaków ubiega się o wsparcie finansowe oferowane przez bank w celu zakupu mieszkania/domu. Nie ma się czemu dziwić – taki wydatek trudno sfinansować gotówką, ponieważ ceny nieruchomości od kilku lat stale rosną.

• Zakup samochodu

kupno auta na kredyt to opcja, na którą decyduje się ok. 8% Polaków. Zainteresowaniem cieszą się zarówno kredyty na pojazdy fabrycznie nowe, jak i auta używane.

• Spłata innych zobowiązań

Zdarza się, że miesięczne wynagrodzenie nie będzie w stanie pokryć wszystkich zobowiązań. Dlatego aż 17,5% rodaków zaciąga kredyty właśnie w tym celu. Nie ma w tym nic złego, o ile kredytobiorca jest w stanie terminowo spłacić należność.

• Inne

Pod tym kryje się m.in. remont mieszkania, który może stanowić spory wydatek. Wszystko zależy od tego, czy jest to tylko lekka metamorfoza wnętrza czy może prace generalne, np. z wymianą instalacji włącznie.

Chcesz uzyskać wsparcie bankowe na korzystnych warunkach finansowych? Sprawdź kredyty na remont domu, zakup samochodu czy sprzętu domowego w porównywarkach internetowych. To wygodne narzędzia, dzięki którym dotrzesz do szczegółowych informacji o ofertach i porównasz je pod kątem konkretnych parametrów.

(ARTYKUŁ SPONSOROWANY)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone