Zamknij

Zakopane - Ciekawe miejsca, które warto zobaczyć

10:19, 29.11.2018 | artykuł sponsorowany

Jak zaplanować wizytę w Zakopanem, żeby nie tylko można było wypocząć w tej wyjątkowej okolicy, ale też poznać bogatą historię całego regionu?

Szukając w internecie przewodników turystycznych na temat Zakopanego trzeba się liczyć z bardzo skrótowymi informacjami, w których trudno jest znaleźć coś ciekawego lub też z rozbudowanymi publikacjami, które są zbyt szczegółowe dla turystów planujących wybrać się tu zaledwie na kilka dni.

Poradnik dla turystów wybierających się do Zakopanego

Z myślą o takich osobach powstał niniejszy poradnik, który opisuje zarówno miasto Zakopane, jego najważniejsze atrakcje jak i bogatą ofertę noclegów.

Trzydziestotysięczne miasto, które stale przyciąga turystów

Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, położone u podnóża Tatr Zakopane nigdy nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony turystów. Przyjeżdżają tu oni każdego dnia, niezależnie od pory roku ani pogody. Wynika to z ogromu atrakcji i piękna pobliskiej przyrody, która w takim samym stopniu zachwyca latem jak i zimą. W Zakopanem znajduje się wiele góralskich chałup, które zachwycają prostą, ale przemyślaną konstrukcją. Są tu słynne Krupówki pełne sklepików i straganów, jest skocznia narciarska a także wiele muzeów i zabytków. Jakby tego było mało, Zakopane to doskonała baza wypadowa dla osób, które chciałyby przy okazji zwiedzić pobliskie miejscowości.

Obiekt o wyjątkowo złej sławie - Katownia Podhala

Wśród zabytków Zakopanego znajdują się również takie, które mają mroczną historię. Jednym z nich jest Katownia Podhala, w której dawniej mieściła się siedziba gestapo. Aktualnie urządzono tu pensjonat, w którym mieści się Muzeum Walki i Męczeństwa "Palace". Obiekt znajduje się przy ulicy Chałubińskiego 7 i czeka na turystów w każdy wtorek oraz czwartek.

Willa zaprojektowana przez Stanisława Witkiewicza

Znajdująca się przy ul. Zamoyskiego willa Oksza to budynek zaprojektowany przez słynnego Stanisława Witkiewicza. Jest to świetny przykład stylu zakopiańskiego, szczególnie jeżeli chodzi o kształt budynku oraz liczne ornamenty. Aktualnie jest w nim Galeria Sztuki XX wieku, więc oprócz samej wilii warto zajrzeć również do środka.

Dom świętego Stanisława

Budynek znany jako Kaplica Sióstr Urszulanek w Jaszczurówce posiada kaplicę zwaną Domem św. Stanisława. Zamieszkują go siostry Urszulanki, a w przeszłości miejsce to często odwiedzał Karol Wojtyła. To właśnie z tego miejsca słynny Polak wyruszał na swoje ulubione wycieczki narciarskie. Ciekawostkę stanowi fakt, że w pokoju zajmowanym niegdyś przez przyszłego papieża wciąż znajdują się meble, z których korzystał podczas swoich wizyt.

Muzeum Kornela Makuszyńskiego

Willa Opolanka to nie tylko ciekawy pod względem architektonicznym obiekt, ale przede wszystkim muzeum Kornela Makuszyńskiego. Nie ma w tym zresztą niczego dziwnego, gdyż to właśnie ten dom pisarz zamieszkiwał w ostatnich latach swojego życia. W środku dostępne są liczne dzieła sztuki oraz zbiory biograficzne.

Wielka Krokiew - najpopularniejsza w Polsce skocznia narciarska

Nie da się pisać o atrakcjach Zakopanego bez wymienienia skoczni narciarskiej. Wielka Krokiew położona przy ulicy Bronisława Czecha 1 została zaprojektowana przez Karola Stryjeńskiego. To właśnie tutaj każdego roku odbywają się zawody Pucharu Świata w skokach, które z całego świata przyciągają miłośników tego nietypowego sportu. W pobliżu Wielkiej Krokwi znajdują się trzy mniejsze skocznie narciarskie, jednak to wspomniana Krokiew jest najczęściej fotografowana przez turystów.

Najstarsza część Zakopanego

Na szczególną uwagę turystów zasługują Kuźnice, które stanowią jedną z najstarszych dzielnic całego miasta. Kiedyś była ona mocno związana z hutnictwem.

Wybór noclegu w mieście Zakopane

Szukanie noclegu na ostatnią chwilę może przełożyć się na konieczność poniesienia wyższych kosztów, dlatego coraz więcej turystów woli załatwić wszystkie formalności związane z załatwieniem rezerwacji przed przyjazdem do Zakopanego. Jest to obecnie o tyle proste, że wszystkie komfortowe apartamenty w Zakopanem można zobaczyć zebrane na jednej stronie np. w serwisie noclegi.pl, którą dodatkowo wyposażono w nowoczesną wyszukiwarkę.

Tym samym znalezienie pokoju dla pary z dzieckiem lub rodziny podróżującej z psem nie zajmie więcej jak kilka minut. Serwis noclegi.pl zapewnia również dostęp do licznych opcji sortowania, dzięki czemu można w pierwszej kolejności skupić się na przeglądaniu obiektów o najniższych cenach lub takich, które otrzymały najwyższe oceny od gości. Ta ostatnia opcja szczególnie przyda się turystom, którzy cenią sobie komfort podczas urlopu i zamiast kierować się niską ceną wolą na przykład korzystać z solarium, łaźni lub wynająć pokój z kominkiem. Lista tego typu udogodnień jest o wiele dłuższa i zawiera między innymi obiekty zapewniające dostęp do placu zabaw dla dzieci, jacuzzi lub miejsca dla niepełnosprawnych gości.

Korzystając z serwisu z ofertami noclegów w Zakopanem nie trzeba również tracić czasu na kontaktowanie się z poszczególnymi obiektami w celu potwierdzenia dostępnych miejsc, bo wszystkie informacje znajdują się przy opisach noclegów.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone