Zamknij

Szukasz dekoracji do biura? Postaw na ogrody wertykalne!

00:00, 22.10.2018 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Pomieszczenia biurowe mogą być aranżowane w bardzo zróżnicowany sposób, a ogromna ilość stylów i sposobów wystroju wnętrz sprawia, że właściciele firm mają twardy orzech do zgryzienia. Co aktualnie jest w modzie? Przede wszystkim ogrody wertykalne, czyli tzw. zielone ściany, które pozwalają ożywić pomieszczenie i stworzyć w nim klimat doskonały do pracy. Czym są, dlaczego warto skorzystać z nich w biurze i jak je założyć?

Ogrody wertykalne – roślinność biurowa XXI wieku

Powiedzmy sobie wprost – w czasach, w których dominuje minimalizm i stawia się na prostotę aranżacji, rośliny odeszły nieco w zapomnienie. Gdzieniegdzie dla urozmaicenia przestrzeni ktoś postawi albo powiesi niewielki kwiatek, ale nie jest to już tak popularne, jak jeszcze w ostatnim dziesięcioleciu XX wieku. Jednak w niektórych przypadkach możemy zauważyć odstępstwa od trendów, tym bardziej w sytuacji, gdy pomysły w żadnym stopniu nie burzą nowoczesnej aranżacji wnętrza, a wręcz przeciwnie – jeszcze bardziej ją uwydatniają.

Tak właśnie działają ogrody wertykalne, a więc zielone ściany pokryte roślinami lub mchem czy też inne, większe aranżacje z roślinami w roli głównej, które mogą tworzyć wzory, napisy, loga firmy albo po prostu pełnić funkcję ozdobną - co zresztą udaje im się znakomicie. Dlaczego warto postawić na ogrody wertykalne? Powodów jest co najmniej kilka.

Rośliny wciąż są piękne!

Kwiaty i rośliny nigdy nie przestały zachwycać, a jedynie przestano korzystać z nich w tak dużych ilościach jak niegdyś. A to duży błąd, ponieważ odpowiednio dobrana roślinność i umiejscowiona we właściwym miejscu tworzy niezwykły klimat w każdym pomieszczeniu i dodaje mu uroku. Jest tak w szczególności na powierzchniach biurowych, które często charakteryzuje dość duża oszczędność w dodatkach, a jako właściciel firmy musisz wiedzieć, że jednolita biel na każdej ścianie i suficie oraz proste meble nie wpływają pozytywnie na samopoczucie Twoich pracowników.

Ogrody wertykalne nie tylko wpłyną pozytywnie na przestrzeń, nadając jej przytulny charakter, ale również zadbają o zdrowie Twoje oraz Twoich pracowników. Im więcej roślin w pomieszczeniu, tym lepsze, świeższe powietrze – a przecież zielone ściany tworzone są z roślin żywych, co będzie miało wpływ na samopoczucie osób przebywających wewnątrz biura. Co więcej – zieleń wpływa na samopoczucie również w inny sposób, mianowicie relaksuje i uspokaja, co nie jest bez znaczenia jeżeli chodzi o codzienne wykonywanie obowiązków, w trakcie których pracownik mierzy się często z dużym stresem.

Komfort i duże możliwości aranżacyjne

To oczywiście nie wszystko – ogrody wertykalne, poza tym, że są w stanie znacząco poprawić estetykę i klimat wnętrz, mają wiele innych zalet. Przede wszystkim – jeżeli zostały stworzone przez profesjonalną firmę, nie muszą być poddawane jakimkolwiek zabiegom pielęgnacyjnym. Nie musisz więc ich podlewać i przycinać, a te i tak będą prezentowały się okazale przez bardzo długi czas. Oczywiście w parze z wygodą idą również ogromne możliwości aranżacyjne – wystarczy tylko znaleźć firmę zajmującą się projektowaniem i wykonywaniem ogrodów wertykalnych, przedstawić jej swoją wizję lub choćby cel jaki chce się osiągnąć, a specjaliści zajmą się resztą.

Warto dodać, że rozwiązania te mogą przybierać różne formy – zarówno zielonych ścian, które są w całości wypełnione roślinnością, jak również mniejszych dekoracji dostosowanych do warunków panujących w danym pomieszczeniu.

Jak znaleźć firmę wykonującą najlepsze ogrody wertykalne?

Przede wszystkim zapoznając się z dotychczasowymi realizacjami takiego wykonawcy – to one są wyznacznikiem jakości świadczonych usług i jednocześnie najważniejszą wskazówką odnośnie tego, czy projekty danego wykonawcy trafią w Twoje gusta. Warto przy tym zwrócić uwagę na zakres świadczonych usług, opinie wcześniejszych klientów, a także jakość obsługi – o tej jednak przekonasz się dopiero po skontaktowaniu się z daną firmą. Jedno jest pewne – w ogrody wertykalne warto zainwestować, bo mogą zmienić oblicze Twojego biura i przynieść Ci wiele korzyści!

(ARTYKUŁ SPONSOROWANY)
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone