Zamknij

Co warto sprawdzić przed zaciągnięciem pożyczki online?

13:11, 21.09.2018 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zaciągnięcie pożyczki to jedno z najprostszych i łatwiej dostępnych rozwiązań problemów finansowych. Często jednak zdarza się tak, że pod presją czasu podejmujemy niezbyt roztropne decyzje.

Warto pamiętać, że przy ogromnej liczbie firm działających na rynku łatwo dokonać pochopnego wyboru. Dlatego dokładne sprawdzenie oferty ma kluczowe znaczenie dla twojego bezpieczeństwa finansowego. Sprawdźmy więc, co warto skontrolować przed zaciągnięciem pożyczki online.

Porównaj oferty

Podstawą przy zaciąganiu pożyczki online jest dokładne porównanie ofert poszczególnych firm podatkowych. Dzięki pomocy internetu nie jesteś skazany na samodzielne wykonanie tego zadania - w sieci znajdziesz bowiem wiele porównywarek oraz serwisów, w których zadowoleni klienci dzielą się ofertami godnymi polecenia. Jedną z takich stron jest portal polecampozyczke.pl. Na co warto zwrócić uwagę, sprawdzając ofertę? Przede wszystkim na koszty - RRSO, oprocentowanie, opłaty manipulacyjne czy kary za nieterminową spłatę.

Sprawdź firmę pożyczkową i opinie o niej

Wydaje ci się, że znalazłeś bardzo atrakcyjną ofertę pożyczki? Nadal nie działaj pochopnie. Bardzo często bowiem firmy, które nie cieszą się najlepszą opinią lub te, które dopiero startują na rynku, oferują podejrzanie niskie oprocentowanie i brak dodatkowych kosztów. Kolejnym krokiem, który powinieneś podjąć, powinno być dokładne sprawdzenie firmy, która udziela pożyczek. Pomogą ci w tym opinie innych klientów. Jeśli są niepokojące - zrezygnuj i wybierz innego pożyczkodawcę, nawet jeśli jego oferta jest nieco mniej korzystna. Dobre propozycje znajdziesz na www.ratkomat.pl.

Uważnie czytaj warunki umowy - dodatkowe koszty mogą czyhać wszędzie

Nawet jeśli wszystko wydaje się być OK, zostań czujny. Dokładnie przeczytaj umowę oraz regulamin udzielania pożyczki. Nie śpiesz się i nie omijaj informacji zapisanych małym druczkiem. Jeśli czegoś nie rozumiesz - skorzystaj z infolinii lub obsługi klienta.

Jak widzisz, nawet szybkie i wygodne pożyczki internetowe warto dokładnie sprawdzić. Nie podejmuj więc decyzji pochopnie. Dzięki temu unikniesz dodatkowych kosztów i innych nieprzyjemnych niespodzianek, a pożyczka nie obciąży twojego domowego budżetu.

(ARTYKUŁ SPONSOROWANY)
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone