Zamknij

Wynajem luksusowych samochodów - dla kogo?

12:55, 12.09.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Wydawać by się mogło, że polskie społeczeństwo coraz bardziej się bogaci i coraz więcej obywateli posiada swoje własne samochody, a jeśli nie, to alternatywą dla pozostałych jest publiczny transport zbiorowy, który w większych miastach dowiezie nas do celu za przysłowiowe grosze. Można więc zadać sobie pytanie, czy wypożyczalnie samochodów w dzisiejszych czasach mają jeszcze rację bytu? Tendencja wzrostowa wartości rynku samochodów wskazuje na to, że tak.

Przyczyn rozwoju rynku wynajmu aut jest sporo. Bezpośrednio rękę do tego przykładają choćby przybywający do Polski turyści, wykazujący potrzebę wypożyczenia samochodu już na lotnisku. Usługi tego typy przypadły do gustu również biznesmenom i delegatom, którym bardziej opłaca się wynająć samochód po pokonaniu pierwszej części trasy samolotem lub pociągiem, niż całą drogę przebywać własnym środkiem transportu. Wreszcie z usług tego typu coraz częściej korzysta przeciętny Kowalski, gdy wybiera się na wakacje, weekend za miastem czy w sytuacji, gdy jego własny samochód przebywa w warsztacie.

Nie tylko wynajem biznesowy

Choć znaczny udział w rynku mają wynajmy lotniskowe, to w ostatnich latach odsetek ten znacznie spadł. Obecnie najwięcej klientów w tym sektorze to przedsiębiorcy, wynajmujący samochody okazyjnie, a czasami na dłuższy czas, co jest dla nich np. sposobem na przetestowanie możliwości wybranego modelu, bez konieczności jego zakupu. Porównując jednak Polskę z Zachodem, u nas w kraju z tego rozwiązania korzysta niewielu klientów prywatnych, wszystko jednak wskazuje na to, że już niedługo wszystko się zmieni. Wpływ na to mają zagraniczne wakacje naszych rodaków, podczas których dostrzegają oni zalety tego rozwiązania. Przykładowo w czasie wycieczki do Wielkiej Brytanii, aby ułatwić sobie zwiedzanie Londynu, można skorzystać z usług london escorts, która zajmuje się wypożyczaniem samochodów na terenie całego UK. Polacy korzystający z takiej usługi doceniają oszczędność czasu i pieniędzy, jakie za sobą niesie.

Zalety najmu samochodu

Jedną z największych zalet wypożyczania aut są niższe opłaty w porównaniu z ich leasingiem. Najlepsi na rynku usługodawcy dysponują szeroką flotą dostępną dla klienta, dzięki czemu może on wybrać pojazd, który najbardziej spełnia jego oczekiwania. Czas trwania umowy można indywidualnie dopasować i raczej w większości wypożyczalni nie stanowi to już żadnego problemu. Ponadto można skorzystać z dodatkowych pakietów oferowanych zarówno dla klientów indywidualnych, jak i komercyjnych.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone