Zamknij

Jak dobrać końcówki do szczoteczki Philips Sonicare?

13:06, 11.09.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Szczoteczka elektryczna to, w obecnych czasach, więcej, niż tylko ciekawostka lub luksus dla ludzi o grubszych portfelach. Wręcz przeciwnie – elektryczne mycie zębów stało się rzeczą codzienną, widywaną coraz częściej w każdej łazience. Coraz więcej osób zauważa, że szczoteczka manualna nie usuwa tyle płytki nazębnej, co jej elektryczne odpowiedniki. Jest ona też bardziej męcząca w użyciu, wymagając od nas opanowania konkretnych technik szczotkowania, co stanowi duży problem dla ludzi po urazach, seniorach oraz osób niepełnosprawnych o zaburzonych funkcjach motorycznych.

Jednak nawet szczoteczka elektryczna, choć znacznie lepsza od manualnej, powoli ustępuje miejsca jeszcze nowszemu urządzeniu, jakim jest szczoteczka soniczna. Ten „podgatunek” szczoteczki elektrycznej, którą obecnie utożsamiamy głównie z tradycyjnym modelem rotacyjno-oscylacyjnym, charakteryzuje się jeszcze większa szybkością działania oraz kompletnie nieinwazyjnym oczyszczaniem całej jamy ustnej, wliczając w to nawet przestrzenie międzyzębowe.

Jak to możliwe? Wszystko to dzięki nowatorskiej technologii mikrobąbelków, zawartych w płynie, który szczoteczka wytwarza poprzez wibrowanie swojej główki. Uwalniane w ten sposób fale dźwiękowe oddziałują na pastę, ślinę i wodę, łącząc je w ciecz wypełnioną bąbelkami ze składników aktywnych pasty, co pozwala na skuteczne oczyszczenie jamy ustnej. Samo włosie szczoteczki pełni tu jedynie rolę katalizatora, dostarczającego bąbelki szkliwu. Nie szorujemy nim po zębach, a jedynie przesuwamy główkę delikatnie wzdłuż linii szkliwa. Zasięg takiego szczotkowania wynosi bowiem 5 mm od końca włosia.

Dlaczego szczoteczka soniczna nie jest więc kompletnym liderem w dzisiejszych czasach, jeśli spojrzeć na sprzedaże? Ponieważ jest to technologia w dalszym ciągu nowatorska, a przez to droga. Z roku na rok, ceny takiego sprzętu zaczynają jednak spadać. Wybierając taką szczoteczkę, najlepiej jest dać szansę najbardziej zaawansowanej serii tego typu urządzeń, jaką jest Sonicare od Philips.

Oczywiście, szczoteczka to nie wszystko – nawet szczoteczki soniczne wykorzystują wymienne końcówki, które pozwalają na dostosowanie naszego urządzenia do indywidualnych potrzeb naszych zębów. Przykłady takich końcówek przybliży Wam niniejszy artykuł!

1. Philips Sonicare For Kids

Seria tych końcówek obejmuje dwa jej typy – mniejszą, przeznaczoną dla dzieci od lat 3 oraz większą, przygotowaną z myślą o siedmiolatkach. Jak przystało na główkę dziecinną, obie końcówki Sonicare For Kids są niewielkich rozmiarów, o bardzo miękkim włosiu. Kształt końcówki został opracowany tak, aby nie miała ona żadnych problemów z dopasowaniem się do kształtu szczęki dziecka.

Oczywiście, końcówki te w dalszym ciągu zachowują pełną funkcjonalność tego typu uzupełnień szczoteczek sonicznych, dlatego też w dalszym ciągu możemy liczyć na to, że przestrzenie międzyzębowe naszego dziecka zostaną oczyszczone mikrobąbelkami. Końcówka jest też w pełni bezpieczna dla delikatnej jamy ustnej, dzięki gumowej nakładce, zapobiegającej kontaktowi wibrującego plastiku z delikatną powierzchnią wewnętrzną polików oraz dziąsłami.

Końcówki For Kids są kompatybilne ze wszystkimi szczoteczkami Sonicare, za wyjątkiem serii Elite oraz Advanced.

2. Philips Sonicare ProResults

Jeśli poszukujemy dobrej końcówki czyszczącej przeznaczonej do zwykłego, sonicznego szczotkowania, model ProResults będzie tu idealnym wyborem. Główki te są dostępne w dwóch rozmiarach. Pierwszy z nich, Standard, powstał z myślą o użytkownikach z większymi łukami zębowymi. Z kolei rozmiar Mini jest dedykowany ludziom o ciasno ułożonych zębach oraz wąskich łukach zębowych. Warto tu też zaznaczyć, że Pro Results Mini może być też wykorzystywany przez nieco starsze dzieci.

Końcówki wyposażono w podłużne główki, którymi łatwo manewruje się wewnątrz jamy ustnej. Ich wyprofilowany kształt pozwala im z kolei na idealne przylgnięcie do każdego typu zębów. Włosie jest ustawione pod katem i przycięte promieniowo, dzięki czemu nie uświadczymy przerw podczas szczotkowania – końcówka zawsze będzie znajdować się przy szkliwie. Miłym dodatkiem jest funkcja zmiany koloru włosia, które blednie wraz z zużyciem. Pozwala to na przypomnienie użytkownikowi o konieczności wymiany końcówki po trzech miesiącach.

Philips Sonicare ProResults są kompatybilne z nowymi szczoteczkami Sonicare, takimi jak EasyClean, Healthy White, FlexCare oraz DiamondClean.

3.Philips Sonicare Adaptive Clean

Końcówki do szczoteczek dedykowane tym, którzy mają tendencję do zbyt mocnego dociskania włosia do szkliwa. Dlaczego? Ponieważ jej brzegi są elastyczne, zaś miękkość włókien pozwala na amortyzację nadmiernego nacisku na szkliwo. Pozwala nam to na uniknięcie nieprzyjemności związanych z podrażnionymi, krwawiącymi dziąsłami.

Amortyzująca konstrukcja to jednak nie wszystko. Końcówki te idealnie dopasowują się do każdego zęba, bez względu na jego kształt. Włosie i brzegi główki są nie tylko amortyzujące, ale też delikatne dla samego szkliwa, co pozwala na oczyszczanie nawet przestrzeni bardziej wrażliwych. Sama skuteczność usuwania płytki nazębnej też robi tu wrażenie – końcówki Adaptive Clean Standard usuwają nawet dziesięć razy więcej zabrudzeń z zębów, niż inne tego typu akcesoria. Dla przykładu, nawet lepsze końcówki do szczoteczek rotacyjnych przewyższają szczoteczkę manualną zaledwie dwukrotnie.

Ze względu na swoją delikatność, rekomendujemy tę końcówkę ludziom noszącym aparaty ortodontyczne, mosty lub implanty. Są też one świetnym wyborem dla kogoś, kto zmaga się z paradontozą i nadwrażliwością dziąseł. Włosie tych końcówek zmienia swój kolor wraz z zużyciem, więc nie musimy się martwić, że zapomnieliśmy o upływie trzech miesięcy, po których należałoby je wymienić.

4. Philips Sonicare Diamond Clean

W porównaniu ze standardową końcówką ProResults, Diamond Clean charakteryzuje się znacznie gęstszym włosiem – znajdziemy tu aż o 44% więcej włókien. Przekłada się to na zwiększoną skuteczność usuwania płytki nazębnej oraz barwiących osadów. Można by nawet pomyśleć, że nazwa tych końcówek bierze się z tego, że nadadzą one naszym zębom iście diamentowy blask. Co prawda, regularne korzystanie z takiej końcówki z pewnością uczyni nasze uzębienie ładniejszym i zdrowszym, lecz nazwa bierze się tu głównie z kształtu główki, przypominającego romb, albo właśnie stereotypowe przedstawienie diamentu.

Diamentowy kształt nie jest tu zresztą tylko na pokaz. Pozwala on bowiem na efektywniejsze oczyszczenie przestrzeni międzyzębowych, zaś efekty wybielające tej końcówki staną się widoczniejsze już po tygodniu szczotkowania. Podobnie jak inne główne serie końcówek Sonicare, także i Diamond Clean są dostępne w wersji Standard lub Mini. Oznacza to, że mogą z nich korzystać nieco starsze dzieci, którym seria For Kids już nie wystarczy.

Jeśli poszukujemy końcówki, która idealnie wybieli i wypoleruje nasze szkliwo, Diamond Clean będzie tu najlepszym wyborem. Wystarczy pierwszych kilka szczotkowań, abyśmy mogli zauważyć, że nasze szkliwo stało się zdrowsze i piękniejsze. Włosie tych główek zmienia tez swój kolor wraz ze stopniowym zużyciem.

5. Philips Sonicare G2 Optimal Gum Care

Jeśli płytka nazębna spędza nam sen z powiek swoim szybkim budowaniem się, przed chorobami dziąseł uratować nas może właśnie ta końcówka. Według badań, Sonicare G2 Optimal Gum Care poprawiają ogólny stan dziąseł nawet o 100%, w porównaniu ze zwykłymi szczoteczkami.

Końcówka ta posiada bardzo gęste włosie, które bez problemu poradzi sobie z usunięciem wszystkich zabrudzeń i osadu, który może przekształcić się w płytkę nazębną, otwierającą bakteriom drogę do naszych dziąseł. Główka tej końcówki ma specjalnie zaprojektowany, zakrzywiony kształt, dzięki któremu będziemy w stanie skutecznie wyszczotkować nawet ósemki i siódemki.

Końcówki te są kompatybilne ze wszystkimi modelami szczoteczek Sonicare, za wyjątkiem serii PowerUp Battery oraz Essence. Ich włosie z czasem traci swój kolor, co pozwala ocenić stan ich zużycia. Dla maksymalnej skuteczności, rekomendujemy wykorzystywanie tych końcówek wraz z trybem BrushSync, jeśli nasz model szczoteczki Sonicare takowy posiada.

6. Philips Sonicare InterCare

Końcówka, której zadaniem jest skupienie się na oczyszczaniu przestrzeni międzyzębowych. Ich główki są podłużnego kształtu, co ułatwia manewrowanie nimi w jamie ustnej. Są też one w stanie dosięgnąć nawet najdalej położonych zębów w jamie ustnej, obniżając tym samym ryzyko próchnicy.

Sonicare InterCare posiadają wyprofilowane włosie, pozwalające na utrzymanie ciągłego kontaktu ze szkliwem. Dzięki temu, nie pozostawimy żadnych niedoczyszczonych miejsc w jamie ustnej. Dłuższe włókna są w stanie dokładnie doczyścić przestrzenie międzyzębowe, zaś krótsze – oczyszczają szkliwo z płytki nazębnej.

Końcówka ta jest kompatybilna z każdą szczoteczką Sonicare, za wyjątkiem serii Elite. Jej włosie staje się coraz bielsze z upływem czasu, co pozwala na sprawdzenie, jak bardzo zostało już zużyte.

7. Philips Sonicare C2 Optimal Plaque Defence

Końcówki, powstałe z myślą o usuwaniu większych ilości płytki nazębnej. Badania wykazują, że ich skuteczność jest siedmiokrotnie wyższa, niż w przypadku szczoteczek manualnych. Jednocześnie są one bardzo delikatne dla szkliwa, nie ścierając go. Dzięki swojemu specjalnie zaprojektowanemu włosiu, główka ta jest w stanie wymasować też nasze dziąsła, co poprawia ich ukrwienie i czyni je mocniejszymi.

Pierwsze efekty zauważymy już po tygodniu szczotkowania. Końcówkę wyposażono też w funkcję BrushSync, która, jeśli nasza szczoteczka posiada odpowiedni program, pozwala jej na automatyczne wybranie odpowiedniego trybu czyszczącego. Nawet bez niego, jest ona jednak na tyle skuteczna, że możemy ją polecić także użytkownikom prostszych modeli Sonicare, chcących po prostu pozbyć się płytki nazębnej w efektywny sposób.

Końcówki te pasują do wszystkich szczoteczek Sonicare z serii DiamondClean, Flexcare+, FlexCare, HealthyWhite, EasyClean oraz do szczoteczki Sonicare For Kids. Dzięki specjalnemu włosiu zmieniającemu kolor, będziemy wiedzieć doskonale, czy nadeszła już pora na wymianę końcówki.

8.Philips Sonicare Sensitive

Końcówki Sonicare, przeznaczone dla ludzi z nadwrażliwością zębów. W porównaniu ze standardową serią ProResults, główki tych końcówek mają o 25% delikatniejsze włosie. Dzięki temu, są one bardzo dobrym wyborem dla ludzi z odsłoniętymi szyjkami zębowymi, zarówno z powodu starości, jak i paradontozy. Dzięki podłużnemu kształtowi główki, są one w stanie dotrzeć do wszystkich trudnodostępnych miejsc wewnątrz jamy ustnej.

Włosie szczoteczki delikatnie oczyszcza każdy ząb, dopasowując się do niego. Dzięki technologii mikrobąbelków, także nasze przestrzenie miedzyzębowe zostaną dokładnie oczyszczone, nie naruszając przy tym dziąseł i zębów. Płytka nazębna staje się wówczas tylko niewielką przeszkodą na drodze do białego uzębienia.

Końcówki te są kompatybilne ze wszystkimi modelami szczoteczek Sonicare, za wyjątkiem serii Elite. Ich włosie również zmienia kolor wraz ze stopniowym zużyciem.

9. Philips Sonicare Optimal White

Jeśli myślimy o rozjaśnieniu naszego szkliwa w domowym zaciszu, końcówki te, przeznaczone właśnie do wybielania, są zakupem wartym rozważenia. Ich główki posiadają gęste włosie, o 44% większej ilości włókien, podobnie jak w końcówce Diamond Clean. Pozwala to na skuteczniejsze usuwanie uporczywego osadu po barwiących pokarmach.

Pierwsze efekty szczotkowania zębów tą końcówką widzimy już po trzech dniach, zaś naprawdę zauważalne – po tygodniu. Jeśli nasza szczoteczka posiada odpowiednie tryby pracy, końcówka ustawi je automatycznie za pomocą trybu BrushSync.

Końcówka ta posiada włosie z sygnalizatorem zużycia. Jest też ona kompatybilna ze wszystkimi szczoteczkami Sonicare, za wyjątkiem serii Elite.

10. Philips Sonicare TongueCare

Wielu z nas zapomina o tym, że język też wymaga oczyszczenia podczas szczotkowania. W przeciwnym razie, zachowają się na nim bakterie, które mogą przenieść się na zęby lub powodować nieświeży oddech. W walce z nimi pomoże nam końcówka Sonicare TongueCare.

Wykorzystane w niej elastyczne mikrowłókna (znajdziemy ich tu 240) delikatnie oczyszczają język, nie podrażniając jego delikatnej struktury. Zarówno porowata, jak i gładka część języka zostaną oczyszczone z bakterii.

Końcówki te są kompatybilne ze wszystkimi szczoteczkami Sonicare, za wyjątkiem serii PowerUp i Essence.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone