Zamknij

Szukasz idealnego miejsca na odpoczynek? Postaw na SPA w górach!

14:00, 05.09.2018 | materiały partnera
Skomentuj

Beskidy Śląskie stanowią jeden z najchętniej odwiedzanych regionów przez turystów. Nie ma w tym nic zaskakującego, to miejsce cechują piękne widoki, przyjazny klimat oraz wspaniałe stoki narciarskie. Jak się okazuje, góry mają wiele do zaoferowania zarówno zimą, jak i latem. Jeśli więc planujecie właśnie wyjazd wakacyjny, to koniecznie powinniście rozważyć wypad w góry, zwłaszcza gdy uwielbiacie aktywnie spędzać czas wolny!

Zakochaj się w górskich szlakach

To właśnie w Beskidach znajduje się najdłuższy szlak górski w Polsce. Jego trasa liczy aż 500 km i rozpoczyna się w Ustroniu (na stokach Równicy), a kończy dopiero w Bieszczadach. Oczywiście trudno mówić o jego przejściu, ale możemy przecież wybrać niewielki odcinek, aby podziwiać otaczające nas widoki. Aktywność w górach niesie ze sobą wiele korzyści dla naszego zdrowia. Organizm przystosowując się do zmiennych warunków, zaczyna produkować więcej czerwonych krwinek i jednocześnie przyjmuje więcej tlenu. Wystarczy więc krótki pobyt w górach, aby zauważyć poprawę samopoczucia. 

Moc atrakcji w zgodzie z naturą

Nie brakuje tu miast oferujących ciekawe i oryginalne rozrywki. Jednym z nich jest Wisła, gdzie znajduje się skocznia narciarska w Malince, a także Dom Zdrojowy. Zobaczymy w nim słynną rzeźbę Adama Małysza, która w całości została wykonana z białej czekolady. W centrum stoi za to XIX Zamek Myśliwski Habsburgów oraz Muzeum Beskidzkie. Nie tylko Wisła jest miejscem godnym odwiedzenia. Podobnie będzie z Ustroniem. To właśnie tu znajduje się Czantoria, czyli wzniesienie do którego prowadzi nowoczesna kolejka liniowa z kanapami. Na samym jej szczycie postawiona została wieża widokowa, a także tor saneczkowy, przeznaczony do użytkowania w okresie letnim. Co ciekawe, w tej miejscowości na szczyt możemy dostać się samochodem. Takie możliwości oferuje nam Równica. Na górze skorzystamy z oferty parku rozrywki czy licznych karczm. Będąc w tym regionie koniecznie trzeba odwiedzić również Żywiec, gdzie znajduje się Muzeum Browaru, słynne już na całą Polskę oraz Żywiecki Park Miniatur. Większość tych miejsc znajduje się w niedużej odległości od siebie. Jeżeli dysponujemy autem to wszędzie dostaniemy się bez problemu.

A może SPA?

Baza noclegowa jest niezwykle rozległa. Wybierać można spośród licznych pensjonatów, hosteli i ośrodków wypoczynkowych. Dobrym rozwiązaniem będzie hotel spa w górach. Wypoczynek w strefie wodnej po długich, pieszych wędrówkach okaże się nieoceniony, podobnie jak masaże relaksujące. Miejsca noclegowe warto zarezerwować z dużym wyprzedzeniem, ponieważ okolice Beskid cieszą się dużym zainteresowaniem wśród turystów, a Polacy coraz chętniej jako kierunków swoich wakacyjnych podróży obierają właśnie góry. Wyjazd należy więc zaplanować odpowiednio wcześniej, aby dobrze się do niego przygotować.

(materiały partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone