Zamknij

Sprawdź oferty wymiany walut w sieci

08:20, 03.09.2018 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

W internecie funkcjonują nie tylko kantory internetowe działające na zasadzie znanej ze stacjonarnych placówek. W sieci można też zakupić walutę od innej osoby, która chce ją sprzedać. Jak zrobić to szybko i całkowicie bezpiecznie?

Jeśli chcemy kupić euro, dolary czy inną walutę, można „dogadać” się z kimś, kto chce ją sprzedać. Trudno jednak znaleźć taką osobę, zwłaszcza jeśli mamy na wymianę dużą sumę pieniędzy, dlatego z pomocą przychodzą nam społecznościowe platformy wymiany walut, takie jak https://www.walutomat.pl/.

Pierwsza, i do dziś największa platforma tego typu powstała w 2009 roku. Obecnie Walutomat.pl, bo o nim mowa, ma ponad 274 tys. klientów. Za pośrednictwem tego serwisu wymieniono już 48 miliardów złotych, co jest sumą niebagatelną.

Na czym polega taka wymiana i czym się różni platforma od kantoru internetowego? Przede wszystkim w internetowym kantorze jest spread, czyli marża narzucona przez kantor, która wyraża się w różnicy między kursem sprzedaży a kupna waluty. Zakup waluty (lub jej sprzedaż) odbywa się w oparciu o podany kurs. W platformie społecznościowej nie ma kursu narzuconego przez operatora. Tutaj użytkownicy sami ustalają za ile wystawią swoje oferty kupna/sprzedaży. Osoby po drugiej stronie także wystawiają swoje oferty lub korzystają z systemu, który automatycznie dobierze im najkorzystniejsze oferty innych użytkowników platformy. Operator serwisu pobiera od nich niewielką prowizję (2 zł za każde wymienione 1000 zł na Walutomat.pl).

Jak rozpocząć korzystanie z wymiany Walutomat.pl? Najpierw należy zarejestrować się, podać dane osobowe i przesłać skan dowodu osobistego. Wszystko to jest wymagane zgodnie z prawem w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Następnie należy zasilić wirtualny portfel kwotą na wymiany waluty. Można to zrobić przelewem z banku lub poprzez Przelewy24.pl. Cała wymiana powinna trwać bardzo szybko. 93% transakcji w serwisie Walutomat.pl realizowanych jest w mniej niż 15 minut. Jeśli nie chcemy, by system dobrał automatycznie najlepsze oferty, możemy wystawić swoją i czekać, aż zaakceptuje ją inna osoba. Wtedy wymiana może potrwać nieco dłużej.

Społecznościowe platformy wymiany walut są równie popularne co kantory internetowe. Zdobyły już zaufanie setek tysięcy internautów, którzy bardzo cenią sobie tę formę.

(ARTYKUŁ SPONSOROWANY)
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone