Zamknij

JAK NAUCZYĆ SIĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO W 5 KROKACH?

14:52, 28.08.2018 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach jest bardzo istotna. Pozwala na porozumiewanie się z ludźmi na całym świecie, nawiązywanie znajomości prywatnych i biznesowych, ułatwia podróżowanie i jest atutem na rynku pracy. Szczególnie cenioną umiejętnością jest biegłe posługiwanie się językiem angielskim. Jak nauczyć się go w 5 prostych krokach?

1. Książka do gramatyki kluczem do sukcesu

Zacznij od podstaw! Gramatyka jest podstawą języka, bez niej nie będziesz w stanie skonstruować poprawnej wypowiedzi. Jak to zrobić? Kup książkę z zasadami gramatycznymi i ćwiczeniami na ich zastosowanie. Warto skorzystać z księgarni internetowej, w której bez wychodzenia z domu znajdziesz wiele różnych propozycji podręczników do nauki języka angielskiego o różnym poziomie zaawansowania, więc łatwo wybierzesz te, które sprostają Twoim oczekiwaniom i będą dostosowane do Twoich obecnych umiejętności.

2. Ćwiczenie słownictwa

Słówka są równie ważne, co gramatyka. Znając zasady zastosowania poszczególnych czasów, ale nie wiedząc, co oznaczają poszczególne zwroty, nie będziesz w stanie zrozumieć ani stworzyć poprawnej wypowiedzi. Podziel cały materiał na kilka kategorii i ucz się ich po kolei. Stwórz listę słówek do nauczenia się z danego zakresu tematycznego, narysuj ich znaczenie obok, zrób fiszki, umieszczaj nowe wyrażenia w zdaniach, powtarzaj to, co już umiesz, aby utrwalić wiedzę i ćwicz, ćwicz, ćwicz!

3. Oglądanie seriali, słuchanie piosenek i audiobooków, czytanie książek, zabawa

Podręczniki języka angielskiego to podstawa, ale warto wprowadzić także element rozrywki jako pomoc w nauce języka obcego. Oglądanie seriali i programów telewizyjnych w języku angielskim, czytanie anglojęzycznych książek, słuchanie audiobooków czy też muzyki sprawi, że język przestanie być obcy! Możesz także namówić znajomych na wspólne gry słowne. Dlaczego nie zamienić polskiej wersji zabawy w skojarzenia na taką z angielskimi słówkami? Nauka języków obcych w formie rozrywki będzie dużo przyjemniejsza i szybciej zapamiętasz nowe zwroty.

4. Tłumaczenie i tworzenie zdań

Ucząc się słówek i powtarzając przerobiony już materiał, układaj zdania, stosując poznane zasady gramatyczne. Jest to świetne ćwiczenie pokazujące zastosowanie języka obcego w praktyce. Równie ważne jest tłumaczenie zdań, ponieważ pozwala nam zorientować się, czy potrafimy wyrazić to, co chcemy w języku angielskim. Zdania, które wypowiadasz podczas codziennych rozmów spróbuj przetłumaczyć i przeanalizuj je. Pozwoli to na zauważenie błędów, które przypadkiem wkradły się do Twojej wypowiedzi. Możesz także każdego dnia wieczorem opisać po angielsku to, co wydarzyło się minionego dnia. Dzięki temu w sytuacji, gdy zajdzie potrzeba użycia języka obcego w praktyce, unikniesz popełniania błędów i podniesiesz swoją pewność siebie.

5. Mówienie do siebie i innych

Bardzo ważne jest też ćwiczenie mówienia. Możesz zacząć od czytania słówek na głos i stopniowo przechodzić do trudniejszych kwestii, na przykład mówić do siebie o tym, co widzisz, czujesz i robisz w danej chwili. Pamiętaj jednak o poprawnym wypowiadaniu głosek. Jeśli nie masz pewności, jak wymówić niektóre zwroty, skorzystaj z pomocy słowników, na przykład „Longman Dictionary of Contemporary English” z kodem dostępu do materiałów online prezentujących poprawną wymowę wyrażeń. Warto też namówić bliską osobę, abyście od czasu do czasu porozmawiali ze sobą w języku angielskim, a następnie wspólnie omówili błędy, które popełniliście. Pomaga to nabrać pewności siebie w codziennej sytuacji komunikacyjnej i uniknąć stresu związanego z koniecznością rozmowy w języku angielskim.

Realizując powyższe kroki pomocne przy nauce języków obcych, z pewnością szybko opanujesz język angielski i zaczniesz swobodnie się nim posługiwać!

(ARTYKUŁ SPONSOROWANY)
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone