Zamknij

Jak zorganizować niezapomniane przyjęcie dla dziecka?

15:05, 24.08.2018 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Twój maluszek jest coraz większy, już za kilka miesięcy jego kolejne urodziny. Nie wiesz, jak uczcić ten dzień? Nie rezygnuj z organizacji przyjęcia, poznaj nasze podpowiedzi!

Organizować czy nie organizować?

Może uważasz, że masz za mało czasu, albo po prostu nie wiesz, jak to zrobić. Nie każdy rodzic jest w stanie zorganizować przyjęcie urodzinowe dla swojego dziecka. Do argumentów przeciw należą także wysokie koszty przedsięwzięcia.

Warto jednak zdecydować się na podjęcie się takiego zadania, stawką jest przecież radość naszego dziecka. A ta jest na wagę złota. O jakich ważnych kwestiach warto pamiętać?

Nie planuj na ostatnią chwilę

Unikniesz zdenerwowania i o niczym nie zapomnisz, kiedy organizację przyjęcia rozpoczniesz na długo przed tym ważnym dniem. Miesiąc przed przyjęciem wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik, dwa tygodnie przed nim rozsyłaj zaproszenia.

Ustal wydatki

Pierwszy krok to zaplanowanie budżetu. Jeżeli organizujesz przyjęcie na basenie, w centrum dziecięcych zabaw albo w innym tego typu miejscu, to musisz liczyć się z wyższymi kosztami. Kiedy zapraszasz gości do swojego domu, wydatki będą niższe, ale będziesz mieć nieco więcej pracy.

Urodzinki na jednym z gdańskich basenów dla grupy 12 osób to wydatek rzędu 600 zł. Do tego doliczamy oczywiście koszt poczęstunku. Impreza w sali zabaw to koszt od 30 do 50 zł od osoby, w zależności od tego, co wchodzi w skład oferty. Zazwyczaj są to: zaproszenia, napoje, drobny prezent dla jubilata, animator, malowanie buziek, zastawa. Do tego dolicz koszt stroju dla malucha, jeżeli organizujesz przyjęcie tematyczne.

Przyjęcie w domu – tańsze rozwiązanie!

Nie rezygnuj z wyprawiania urodzin swojego dziecka ze względu na ich koszt. Możesz przecież postawić na coś skromniejszego i zaprosić kilkoro gości do siebie. Spędźcie miło czas w domu albo w ogrodzie lub na tarasie, jeżeli go posiadasz.

Samodzielnie przygotuj przekąski (krakersy, chipsy, muffinki itp.) oraz urodzinowy tort. Zadbaj o dekoracje, np. kolorowe baloniki. A może postawisz na przyjęcie tematyczne? Motyw leśny, morski albo bajkowy – który najbardziej przypadnie do gustu twojemu dziecku. Pamiętaj, że liczy się twoja dobra intencja i inicjatywa, którą dziecko doceni także po latach.

Jak sfinansować przyjęcie dla malucha?

Idealnie byłoby zapłacić za organizację przyjęcia z własnych środków. Niestety taki scenariusz nie zawsze jest możliwy. Jedną z opcji jest skorzystanie z pożyczek online. Pieniądze otrzymasz szybko i zazwyczaj bez zbędnych formalności. Jeżeli jednak masz już jakieś zobowiązania finansowe i nie jesteś pewien co do tego, czy poradzisz sobie z kolejnymi, nie decyduj się na takie rozwiązanie. Lepszym pomysłem jest postawienie na oszczędności. Zacznij już dziś, a za kilka miesięcy prawdopodobnie zbierzesz całą kwotę.

(ARTYKUŁ SPONSOROWANY)
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone