Zamknij

Nowy fotel czy odnawianie starego - co się bardziej opłaca?

10:04, 24.08.2018 | materiały partnera
Skomentuj

Strychy, zwłaszcza starych domów są miejscem, w którym można znaleźć naprawdę cenne skarby. Antyczne obrazy czy meble dziś mają ogromną wartość, dlatego warto zastanowić się nad ich odnowieniem. Niestety nie zawsze renowacja mebli, a zwłaszcza foteli jest opłacalna. Warto wcześniej zbadać rynek czy przypadkiem materiały i farby nie wyniosą więcej niż zakup nowego mebla.

Amatorska renowacja - co trzeba wiedzieć?

Wbrew pozorom odnowienie starego fotela nie jest takim prostym zadaniem. O ile malowanie drewnianych elementów nie będzie ani trudne, ani czasochłonne tak wymiana samej tapicerki może spędzić sen z powiek. Przed przystąpieniem do pracy należy:

  • dokładnie obejrzeć całą powierzchnię i oszacować czy w ogóle fotel nadaje się do renowacji. Często w euforii wiele osób porywa się z motyką na słonce, a po rozkręceniu okazuje się, że samodzielne odnowienie nie jest możliwe, a usługi profesjonalisty przekraczają koszy zakupu nowego mebla.
  • sprawdzić ile kosztują materiały, tj. farby renowacyjne, nowe gąbki tapicerskie, materiał na obicie itp. W tej kwestii ceny również mogą niemile zaskoczyć dlatego lepiej dokładnie wszystko sprawdzić i przeanalizować.
  • zorientować się jakie dodatkowe sprzęty będą potrzebne. Szlifierki, papiery ścierne czy klej do drewna mogą okazać się niezastąpionymi.
  • oszacować własne możliwości. Mimo iż na stronach internetowych jest wiele podpowiedzi jak odnowić stary fotel, to w praktyce takie zadanie może przerosnąć.

Coraz więcej osób chętnie przeszukuje targi staroci w poszukiwaniu perełek, którym można dać drugie życie. Mając choć trochę wiedzy z zakresu renowacji oraz wolny czas można jak najbardziej zabrać się za takie prace. Nawet jeśli się nie uda, a efekt końcowy będzie daleki od ideału, to przynajmniej zyska się nowe doświadczenie i wiedzę na przyszłość. Początkujący w tym temacie mogą zaczerpnąć informacji z http://kdcmeble.com/pl/blog/71_ile-kosztuje-tapicerowanie-fotela-, gdzie znajdą wiele cennych wskazówek i porad.

Gdzie warto szukać foteli do renowacji?

Miejsc, w których można znaleźć antyczne fotele, które pamiętają czasy prababci, jest naprawdę wiele. W tym celu można przeszukać aukcje internetowe, prywatne ogłoszenia czy jak już zostało wspomniane giełdy staroci. Niestety nie każdy sprzedający jest uczciwy i przed zakupem należy sprawdzić, czy faktycznie fotel jest wart swojej ceny. Bardzo często zdarzają się sytuacje, w których osoby chętnie oddają takie meble za darmo. Cierpliwość i polowanie na okazje na pewno przyniesie oczekiwane rezultaty.

Fachowa renowacja - ile kosztuje?

W tej kwestii ceny są naprawdę rozbieżne, więc nim fotel zostanie oddany do odnowienia, należy poprosić o wcześniejszą wycenę. Oczywiście, jeśli mebel ma charakter sentymentalny, cena nie powinna grać roli, grunt, by wybrać fachowca, który faktycznie zna się na swojej pracy, a z tym może nie być łatwo.

(materiały partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone