Zamknij

Czy Polak może zaciągnąć pożyczkę lub kredyt w Norwegii?

08:13, 25.07.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Polacy mieszkający na stałe w Norwegii, którzy posiadają stały numer personalny oraz rozliczają się z podatków w tym kraju, mają możliwość zaciągnięcia kredytów konsumenckich. Poza tym alternatywne pożyczki prywatne oferują im instytucje działające w internecie. Z jakich produktów kredytowych konkretnie korzystają rodacy mieszkający w kraju fiordów?

Popularny forbrukslån

Pod pojęciem forbrukslån należy rozumieć produkt finansowy - kredytowy tożsamy do polskiego kredytu konsumenckiego. To rozsądne rozwiązanie problemów finansowych dla większości klientów, w tym Polaków zamieszkałych w Norwegii. Pożyczki forbrukslån mają średnie oprocentowanie rzędu 11 proc. w skali roku, podczas gdy standardowe karty kredytowe w Norwegii oprocentowane są na około 25 proc. w skali roku.

Nie można powiedzieć, że forbrukslån to produkt podobny do rodzimych chwilówek oferowanych przez parabanki. Kredytobiorca w Norwegii kredyt forbrukslån otrzymuje zwykle od banku, z gwarantowanym oprocentowaniem. Po takie produkty sięgają w praktyce wszyscy, którzy chcą pieniądze uzyskać szybko i na krótki okres. Ponad 98 proc. wszystkich kredytów konsumenckich w Norwegii jest spłacanych terminowo.

Nawyki finansowe Norwegów przejmują Polacy, którzy żyją tam po kilka czy kilkanaście lat i nie chcą wracać do kraju.

Na co pieniądze pożyczają Polacy?

Po kredyty konsumenckie w bankach norweskich Polacy sięgają m.in. po to, aby dokończyć budowę domu w Polsce lub kupić mieszkanie. Maksymalna kwota forbrukslån wynosi 500 tys. koron norweskich, a jest to suma wystarczająca na zakup nieruchomości w Polsce.

Popularnym celem kredytowania jest remont mieszkania w Norwegii, zakup auta lub łodzi. Kupno samochodu za pieniądze z kredytu konsumenckiego to często lepsze rozwiązanie niż zaciągnięcie dedykowanego kredytu na samochód, przy którym banki automatycznie wymagają wykupienia najdroższej opcji ubezpieczenia fullcasco. Kredyt konsumencki czy pożyczka prywatna zaciągnięta za pośrednictwem strony LånePengerPrivat pozwalają ominąć ten wymóg i wybrać ubezpieczenie niezależnie względem kredytodawcy spośród bardzo szerokiej oferty rynkowej. Kredyty samochodowe bardziej opłacają się w przypadku drogich, nowych salonowych samochodów. Gdy kupuje się samochód z komisu lub od osoby prywatnej, nie będzie się opłacał z obowiązkowym ubezpieczeniem.

Innym powodem zaciągania forbrukslån czy pożyczki prywatnej może być chęć odbycia dalekiej wycieczki do ciepłych krajów - w końcu Norwegia nie rozpieszcza mieszkańców pogodą. Pieniądze z takich produktów finansowych Polacy w Norwegii wydają też na organizację ważnych wydarzeń rodzinnych, jak ślub w Polsce, czy chrzciny i komunia. Część z nich przeznacza je na świadczenia medyczne, w tym wizyty u dentysty, a część na rozwój lub założenie własnego biznesu. Prywatna firma wymaga inwestycji, np. w zakup maszyn. Polacy przeznaczają kredyty konsumenckie w inwestycje z możliwością szybkiego zysku.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone