Zamknij

Taśma uszczelniająca okienna - jak wybrać?

15:36, 11.07.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Taśma uszczelniająca okienna – co to jest?

Taśma uszczelniająca okienna doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie zależy ci na zastosowaniu najlepszych produktów uszczelniających. Ze względu na perfekcyjną przyczepność, taśmę uszczelniającą okienną możesz stosować z powodzeniem do montażu stolarki okiennej. Ponadto taśma ta sprawdzi się też jako niezbędny element podczas montażu stolarki drzwiowej, czy w różnych pracach budowlanych.

Przede wszystkim jednak taśmę uszczelniającą okienną stosujesz do uszczelniania okien. Dzięki prawidłowej izolacji w miejscu połączenia okna lub drzwi z murem, możesz cieszyć się wygodą korzystania z pokoi mieszkalnych. Obecność odpowiednich taśm uszczelniających okiennych w znacznym stopniu przyczynia się do zmniejszenia strat ciepła.

Poza tym elementy okienne i drzwiowe, w których zastosujesz taśmę uszczelniającą okienną, są bardziej szczelne i trwałe. Chcąc więc podnieść efektywność energetyczną budynku i zadbać o najlepszą skuteczność uszczelnienia, zdecyduj się na taśmy okienne soudal. Dzięki niej zabezpieczysz warstwę z piany poliuretanowej przez wilgocią, pozbędziesz się mostków termicznych i zapewnisz ochronę przed grzybami we wnętrzu.

Taśma uszczelniająca okienna – jakie są rodzaje?

Taśmę uszczelniającą okienną możesz wyróżnić ze względu na przestrzeń, w jakiej ma być zastosowana, a więc są:

  • taśmy okienne wewnętrzne,
  • taśmy okienne zewnętrzne.

Możesz też podzielić taśmy ze względu na ich właściwości. Są więc:

  • taśmy okienne paroszczelne,
  • taśmy okienne paroprzepuszczalne.

W dobrym sklepie zakupisz zarówno taśmę okienną wewnętrzną z siatką, jak i taką typu SWS. Warto bliżej przyjrzeć się tym taśmom, szczególnie weź pod uwagę taśmy okienne soudal. 

Do wyboru masz zarówno jednostronne jak i dwustronne taśmy okienne wewnętrzne. Dzięki nim możesz w łatwy i szybki sposób zapewnić doskonałe uszczelnienie wszędzie tam, gdzie jest ono wskazane. Doskonale sprawdzają się podczas uszczelniania paraizolacyjnych złączy okiennych wewnętrznych, perfekcyjnie zabezpieczając przed oddziaływaniem gazów i pary wodnej. Wysoka jakość materiału, z jakiego taśmy okienne są wykonane, sprawia, że jest to trwałe rozwiązanie, które spisuje się bez zarzutu przez wiele lat. Taśma uszczelniająca okienna tworzy tak zwane elastyczne łącze, które możesz bez obaw malować i tynkować na całej powierzchni użytkowej. 

Z kolei paroprzepuszczalna taśma zewnętrzna może być, podobnie jak taśma wewnętrzna, jedno lub dwustronna. Wybierając taśmę dobrej marki, masz gwarancję, że będzie cechować się dobrą przyczepnością do większości materiałów budowlanych. Taką taśmę stosujesz do zewnętrznych uszczelnień, kiedy zależy ci na zabezpieczeniu złączy okiennych przed działaniem deszczu, warunków zewnętrznych i pary wodnej. Podobnie, jak w przypadku taśm uszczelniających wewnętrznych, możesz je zarówno tynkować, jak i malować. 

Taśma uszczelniająca okienna – gdzie kupić?

Jeśli chcesz kupić taśmy okienne soudal w atrakcyjnej cenie, wybierz sklep.grupamagnum.eu. To profesjonalny serwis, w którym znajdziesz najszerszy wybór taśm okiennych, które bez trudu będziesz mógł dobrać do konkretnego montażu.  

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone