Zamknij

„Babcine wnętrza” – alternatywa dla wystroju „na wysoki połysk”

08:11, 29.06.2018 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

W dobie królujących wszędzie nowoczesnych wzorów i modernistycznych projektów coraz więcej ludzi decyduje się iść pod prąd. W aranżacjach swoich domów i mieszkań wracają do klimatu sprzed lat – ciepłego, z dużą ilością dodatków, roślin, bibelotów. Takie „babcine wnętrza” stają się powoli nowym, wyraźnym trendem na rynku dekoratorskim. Szczególnie dobrze sprawdzają się w rustykalnych domach, ale dobrze współgrają też z czystymi w formie, geometrycznymi budynkami. Na co trzeba zwrócić uwagę tworząc taki wystrój?

Ciepłe drewno

Do łask zaczyna wracać drewno. Coraz częściej remontując stare wnętrza, mieszkańcy decydują się na ratowanie oryginalnych parkietów. Takie podłogi są znacznie trwalsze i bardziej wytrzymałe od popularnych paneli. Deski wystarczy raz na jakiś czas cyklinować i olejować, by posłużyły przez dziesiątki lat.

Ciekawym pomysłem na wykorzystanie drewna w przestrzeni mieszkalnej są też drewniane blaty kuchenne, które pięknie się prezentują i nadają wnętrzu naturalnego wyglądu. Stanowią doskonałe dopełnienie kuchni – zarówno tej nowoczesnej, jak bardziej tradycyjnej.

Morze zieleni

Ciepłe wnętrze to obowiązkowo wnętrze z roślinami. A im ich więcej, tym lepiej! Znów modne są dzisiaj różnego rodzaju skrzynki na kwiaty, które pozwalają uporządkować nasz domowy ogród. Coraz częściej spotyka się też kwietniki ze sznurków, tak popularne w ubiegłym wieku. Wszystkie te dodatki świetnie się wkomponują i sprawią, że wnętrze zyska na przytulności.

Domowe ognisko

„Babcina przestrzeń” to miejsce pełne ciepła, radości, przytulne i takie, do którego zawsze chce się wracać. Często kojarzy się z tradycyjnym kominkiem, który umieszczony w pokoju – dodaje całości intymności. Takie dodatki dają ciepło i oświetlają pomieszczenie. Stanowią idealne dopełnienie tak modnego dzisiaj stylu. Występują w dziesiątkach wzorów i kolorów – tak, by każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Tradycyjny kominek to obowiązkowy element wyposażenia domu zachowanego w tej stylistyce. Poszukiwania wymarzonego kominka zacznij od https://kratki.com/sklep/

(ARTYKUŁ SPONSOROWANY)
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone