Zamknij

Rady dla podróżujących kamperem

11:24, 20.06.2018 | Materiał Partnera
Skomentuj

Wakacje w domu na czterech kółkach dają poczucie wolności i niezależności. Jak się do nich przygotować, by były udane?

W Polsce z roku na rok przybywa fanów kamperów. Jak podaje magazyn „Polski Caravaning”, posiadamy już ponad 2 tysiące kamperów i około 100 tysięcy przyczep kempingowych (źródło: http://natemat.pl/150885,karawaning-polski-czyli-nie-tylko-parawan-polacy-coraz-czesciej-wybieraja-wakacje-na-czterech-kolkach). Doświadczeni podróżnicy samochodami kempingowymi wiedzą, że każdą, nawet najbardziej szaloną wyprawę, muszą poprzedzić jednak właściwe przygotowania. O co należy zatroszczyć się przed wyjazdem na wakacje kamperem?

 

Zadbaj o bezpieczeństwo

 

Pierwszy krok do bezpiecznych wakacji „na czterech kółkach” to przegląd kampera. Należy upewnić się, czy silnik i hamulce działają sprawnie oraz skontrolować szczelność wszystkich instalacji. Warto także przetestować działanie wszystkich sprzętów będących częścią wyposażenia pojazdu. Miłośnicy wypoczywania na kempingach mieszkający w krajach Europy Zachodniej mogą skorzystać z dodatkowej ochrony w postaci polisy campervan insurance. Ubezpieczyciele z Wielkiej Brytanii, jak https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/campervan-insurance, umożliwiają wykup polisy zarówno samego kampera, jak i jego kosztownego wyposażenia. W warunkach polskich obowiązkowe jest ubezpieczenie OC, które warto uzupełnić polisą AC, dającą gwarancję, że koszty ewentualnej naprawy pojazdu poniesie ubezpieczyciel.

 

Dobrze zaplanuj trasę

 

Wytyczenie celu wyprawy to dopiero początek planowania wakacji. Kierowca dobrze przygotowany do wyjazdu powinien znać kilka możliwości dojazdu oraz przejrzeć ewentualne atrakcje po drodze. Równie ważne jest odnalezienie na mapie kempingów z odpowiednią infrastrukturą, która zapewni podróżującym dostęp do wody i energii elektrycznej. Kierowcy dopiero rozpoczynający swoją przygodę z kamperem cenne doświadczenie mogą zdobywać nawet na niewielkich dystansach. Przed wyruszeniem w długą podróż dobrze jest sprawdzić swoje umiejętności na trasach krajów ościennych lub polskich.

 

Odpowiednie przygotowanie do kamperowej wyprawy daje pewność, że podczas wakacji będziemy mogli skupić się już tylko na wypoczynku – bez obaw, że nie zadbaliśmy o bezpieczeństwo współpasażerów.

(Materiał Partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone