Zamknij

Woda, upadki i nie tylko: Jak najczęściej niszczymy telefony?

09:48, 19.06.2018 Materiał Partnera Aktualizacja: 10:00, 19.06.2018
Skomentuj

Współczesne telefony to w większości przypadków delikatne urządzenia, które przy odrobinie nieuwagi bardzo łatwo uszkodzić. A do jakiego rodzaju uszkodzeń dochodzi najczęściej?

Wszelkiego rodzaju awarie telefonów to zdarzenia na tyle powszechne, że miał z nim do czynienia chyba każdy, a na pewno znaczna większość użytkowników. Do takich wydarzeń dochodzi na tyle często, że powstały już nawet firmy ubezpieczeniowe wyspecjalizowane w tzw. phone insurance (w UK jest to na przykład https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance), które pozwalają się finansowo zabezpieczyć na wypadek zniszczenia czy uszkodzenia telefonu. Z jakiego rodzaju uszkodzeniami muszą się zatem najczęściej mierzyć posiadacze telefonów?

Pęknięcia ekranu „na topie”

Z badań przeprowadzonych przez firmę Motorola wynika, że niekwestionowanym „liderem” jeżeli chodzi o przyczynę uszkodzeń telefonu, jest pęknięcie ekranu dotykowego. Miało z nim do czynienia ponad 50% użytkowników telefonów komórkowych (źródło: https://www.digitaltrends.com/mobile/motorola-shattershield-cracked-smartphone-screen-survey/). Wiadomo nawet, gdzie do pęknięć dochodzi najczęściej i najrzadziej. Uszkadzanie telefonów w ten sposób to domena mieszkańców Indii (osiągających wynik 65%), podczas gdy najrzadziej ekrany pękąją w Stanach Zjednoczonych, gdzie doświadczyć tego nieprzyjemnego zjawiska miało okazję tylko 34% użytkowników. Inną popularną przyczyną zniszczenia telefonu są jego zamoczenia; w ten sposób swoje telefony straciło 18% ankietowanych użytkowników (źródło: https://www.gazelle.com/thehorn/2013/05/09/the-most-popular-ways-to-break-your-phone/).

Jak niszczymy ekrany?

W jaki sposób dochodzi do pęknięć ekranu? Okazuje się, że najczęstszą przyczyną jest zwykły upadek telefonu z wysokości – tak powstaje 50% tego typu uszkodzeń (https://www.digitaltrends.com/mobile/motorola-shattershield-cracked-smartphone-screen-survey/). To jednak nie jedyne sposoby, w jakie niszczone są ekrany. Na drugim miejscu znajduje się wyśliźnięcie z kieszeni. Trzecia lokata należy do sytuacji, gdy użytkownik wstaje, zapominając o tym, że trzyma telefon na kolanach. Dziwnie nieco brzmi informacja, że aż 5% ankietowanych przyznało się, że zniszczyło ekran, ponieważ rzucało w coś (lub kogoś) swoim telefonem! Warto zaznaczyć, że wielu osób rozbity ekran wcale nie powstrzymuje przed korzystaniem z gadżetu – 23% użytkowników dalej używa telefonu, nawet jeżeli zdarzy się im przeciąć palec na rozbitym fragmencie.

 

Uszkodzony ekran to najpowszechniejszy rodzaj zniszczeń, jaki może przytrafić się telefonom. Warto dlatego zainwestować np. w specjalną ochronną nakładkę, która zabezpieczy go w kryzysowej sytuacji. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%