Zamknij

Jak nauczyć się angielskiego biznesowego, aby rozwinąć swoją karierę?

11:29, 26.07.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:29, 26.07.2022

Angielski biznesowy jest dziś absolutną koniecznością, aby robić postępy w karierze. Jak uczyć się angielskiego biznesowego? Dlaczego angielski biznesowy jest ważny?

Czym jest angielski biznesowy?

Jeśli pracujesz w międzynarodowym środowisku, angielski biznesowy jest koniecznością, aby robić postępy w karierze. W tym artykule poznasz cenne wskazówki, jak poprawić swoje umiejętności komunikacji i uczyć się angielskiego biznesowego w miejscu pracy. Tak, nawet przy napiętym harmonogramie lub bez partnera do rozmowy.

Prawdopodobnie kilka razy słyszałeś termin „Business English” i za każdym razem zastanawiałeś się, co odróżnia Business English od ogólnego angielskiego? Czego uczysz się na kursach Business English? Na poziomie technicznym angielski biznesowy jest częścią większej kategorii zwanej angielskim do określonych celów (w skrócie ESP). Inne rodzaje języka angielskiego, które należą do tej kategorii, to uproszczony techniczny angielski, angielski w turystyce lub naukowy angielski.

Business English to rodzaj specjalistycznego języka angielskiego, który jest używany w firmach, w finansach, handlu międzynarodowym, bankowości i innych środowiskach zawodowych. Odpowiednie podejście do tego jak uczyć się angielskiego biznesowego pomaga skutecznie komunikować się w różnych środowiskach biznesowych, takich jak spotkania, e-maile, prezentacje sprzedażowe lub negocjacje. Korepetycje angielskiego online czyli prywatne lekcje z korepetytorem to jeden z najskuteczniejszych sposobów nauki języka angielskiego, choć sposób nauki najlepiej dobrać indywidualnie.

Jeśli nie czujesz się komfortowo, wypowiadając się w kontekście biznesowym, nie martw się. To umiejętność, której możesz się nauczyć. W rzeczywistości rodzimi użytkownicy języka angielskiego również muszą uczyć się angielskiego w biznesie. Nie jest to coś, czego uczysz się dorastając, ponieważ istnieją specjalistyczne terminy, których nie używa się w codziennej rozmowie. Więc nie zdziw się, jeśli zobaczysz płynnie mówiącego po angielsku Native Speakera na swoich zajęciach Business English. 

Dlaczego angielski biznesowy jest ważny?

Możliwości zatrudnienia nie są już ograniczone przez geografię. Kierownicy projektów tworzą zdalne zespoły wypełnione globalnymi talentami. Wielokulturowe zespoły organizują wirtualne spotkania ponad granicami. Skuteczna komunikacja ma kluczowe znaczenie dla powodzenia tych międzynarodowych przedsięwzięć, a angielski jest obecnie globalnym językiem biznesu. Wyraźnie stała się lingua franca globalnej komunikacji, innowacji i handlu.

Wyzwania z biznesowym angielskim

Coraz więcej firm na całym świecie ustanawia angielski jako wspólny język w swojej działalności, zarówno w komunikacji wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Już w 2012 r. Harvard Business Review poinformował, że firmy takie jak Nokia, Renault i SAP (między innymi) już wprowadziły angielski jako wspólny język korporacyjny.

Ale czy firmy chciałyby przejść na język angielski, mimo że mają siedzibę w krajach nieanglojęzycznych? Okazuje się, że angielski sprzyja. Dzięki komunikacji w jednym języku cała dokumentacja jest dostępna dla każdego w firmie, niezależnie od lokalizacji pracownika i bez konieczności jej tłumaczenia. Menedżerowie w Indiach mogą komunikować się z kolegami w Niemczech. Rozproszone zespoły mogą bezproblemowo współpracować. Sprzedawcy mają dostęp do potencjalnych klientów za granicą. Angielski nie jest już przyjemny – teraz staje się koniecznością.

Jak poprawić znajomość języka angielskiego w biznesie

Niejasna lub nieudana komunikacja, bariery kulturowe, brak pewności siebie, akcent i wymowa oraz brak specyficznego słownictwa biznesowego to jedne z najczęstszych wyzwań, z jakimi spotykają się uczący się, gdy muszą porozumiewać się w angielskim biznesowym.

Życie to priorytety. Nie ma znaczenia, jak pracowity jest Twój dzień. Nadal udaje Ci się umyć zęby, iść do pracy i coś zjeść. Nie możesz spędzić pełnych trzech minut na myciu zębów. Być może nie masz najlepszego tygodnia pracy lub nie jesz najzdrowszych posiłków, ale pamiętaj, aby wykonać te niezbędne zadania.

W ten sposób powinieneś podejść do nauki nowego języka. Czekanie na idealny czas na naukę jest bezproduktywne. I nierealne. Zamiast tego, gdy sprawy się komplikują Poszukaj nawet najmniejszego sposobu, aby włączyć ćwiczenie angielskiego do swojej codziennej rutyny. Aby Ci pomóc, przygotowaliśmy kilka świetnych sposobów, które pomogą Ci to zrobić.

Jak wyznaczyć priorytety?

Nie możesz nauczyć się wszystkich wyrażeń biznesowych naraz. Wybierz, czego musisz się nauczyć i pozbądź się wszystkich rzeczy, których nie potrzebujesz. Tak nazywa się zasada „używaj lub trać”. Zrób listę konkretnych scenariuszy, w których będziesz potrzebować języka angielskiego – rozmowy telefoniczne, pisanie e-maili, negocjacje, prezentacje, zrozumienie konferencji lub nawiązywanie więzi z kolegami.

Priorytet w nauce języka

Gdy już określisz swoje cele – kierunek – możesz zebrać najczęściej używane zwroty, których native speakerzy używają w takich sytuacjach. Nie martw się zapamiętywaniem wszystkich wyrażeń na raz. Zacznij od jednego lub dwóch dla każdego konkretnego przypadku i buduj na tym, gdy staniesz się bardziej pewny siebie. Jeśli chcesz wziąć udział w kursach angielskiego biznesowego, porozmawiaj ze swoim instruktorem i sprecyzuj swoje priorytety. To określi, jak efektywny będzie Twój trening.

Wybierz odpowiednie zasoby

Wszyscy mamy różne style i harmonogramy uczenia się. Czy jesteś bardziej osobą zajmującą się filmami wideo, czy wolisz czytać informacje? Czy masz czas, aby dołączyć do różnego rodzaju wydarzeń, czy ledwo potrafisz wcisnąć kilka minut ćwiczeń w swój dzień? Zastanów się nad swoimi specyficznymi cechami, a następnie wybierz odpowiednie dla siebie zasoby.

Jeśli lubisz zasoby typu masterclass, z których możesz się wiele nauczyć w krótkim czasie, organizujemy comiesięczne bezpłatne seminaria internetowe na określone tematy komunikacyjne. Sprawdź wiele bezpłatnych zasobów Talaera tutaj.

Przygotuj się

Jeśli mówienie i słuchanie wydają się trudne, to również dlatego, że są na żywo. Dotyczą wydajności. Nie można cofnąć. Bez zmian. Nie możemy wrócić i sprawdzić tego słowa, którego nie zrozumieliśmy. Nie możemy usunąć tego zdania o słabej gramatyce, którą właśnie powiedzieliśmy. To może być trochę przerażające, zwłaszcza jeśli jesteś na spotkaniu o wysokiej stawce.

Pisz scenariusze dla siebie. Aby sprostać temu wyzwaniu, przygotuj się wcześniej. Wymyśl możliwe scenariusze i napisz, co możesz powiedzieć w danych sytuacjach. Udawaj, że chcesz przedstawić pomysł swojemu menedżerowi. Napisz to i przećwicz. W ten sposób możesz jasno i pewnie prezentować swoje pomysły, gdy nadejdzie odpowiednia chwila. Większość rozmów przebiega przewidywalną ścieżką z kilkoma odmianami.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%