Zamknij

Nocleg blisko natury - odwiedź Bory Tucholskie

15.03, 23.11.2022 . Aktualizacja: 15.03, 23.11.2022

Wiele osób marzy o wakacjach na łonie natury, z dala od zgiełku miasta, wśród dzikiej przyrody. Są takie miejsca w naszym kraju, gdzie są jeszcze niezadeptane przez turystów szlaki, niedostępne miejsca i wyjątkowo czyste powietrze. Takim terenem są Bory Tucholskie, jest to jedne z najbardziej dziewiczych i niedotkniętych ludzką działalnością obszar w Europie, w ciszy i naturalnej równowadze rozwija się świat roślinny i zwierzęcy niespotykana w innych częściach świata.

Odetchnij od miasta - odwiedź Bory Tucholskie

Bory Tucholskie znajdują się w środkowej części Pomorza Gdańskiego, jest to jeden z największych kompleksów lasów sosnowych w naszym kraju. Jest to miejsce godne polecenia dla wszystkich niezależnie od wieku. Bory tucholskie, noclegi agroturystyka to bliskość natury, znajduje się tam mnóstwo jezior, rzek i torfowisk. Podczas leśnych spacerów można podziwiać nie tylko dorodne okazy dębu, cisu, grabu i świerku, ale można także natknąć się na orła bielika, głuszca i czaplę siwą. Bory Tucholskie to także miejsce oferujące liczne atrakcje dla osób chcących odpoczywać aktywnie, można skorzystać z e szlaków pieszych i rowerowych Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Turyści korzystają również chętnie z oferowanych spływów tratwami albo kajakami, rzeki Brda i Wda należą do najpiękniejszych w naszym kraju i są niezwykłą atrakcją dla miłośników kajakarstwa. Wyjątkowość Borów Tucholskich jest potwierdzona otworzeniem rezerwatu Biosfery Unesco.

Agroturystyka, domki czy pensjonat - gdzie nocować w Borach?

Jednym z ciekawych miejsc na aktywny wypoczynek i komfortowy nocleg jest miejscowość Tleń, położona jest ona w pobliżu licznych szlaków turystycznych, pieszych, rowerowych i konnych. Wybierając się na urlop czy też jedynie na weekendowy wypad, trzeba najpierw sprawdzić bazę noclegową. Bory Tucholskie są idealnym miejscem na wczasy, a Przystanek Tleń jest komfortowym miejscem noclegowym zarówno jeśli chodzi o pojedyncze osoby, jak i całe rodziny. Bory tucholskie, noclegi agroturystyka to spełnienie marzeń o noclegu na łonie natury w ciszy i spokoju. Taki rodzaj noclegów jest zalecany szczególnie osobom towarzyskim i rodzinom z małymi dziećmi. Agroturystyka i domki nie mają gwiazdek, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie opinii i zdjęć w Internecie. Standard pensjonatu podobnie jak hotelu określony jest liczbą gwiazdek. Na szczególną uwagę zasługuje Przystanek Tlen, pensjonat, który jest położony w wyjątkowo atrakcyjnej okolicy, w bezpośredniej odległości od Wdeckiego Parku Narodowego.

Butikowy pensjonat w Tleniu

Butikowy pensjonat w Tleniu:  https://www.przystanektlen.pl/ został założony przez parę podróżników, która wybrała to miejsce, aby osiąść na stałe. Znajduje się on w odrestaurowanym budynku z 1902 roku, położonym nad rzeką Wdą. Noclegi Tleń to doskonała propozycja dla osób chcących spędzić wolny czas w otoczeniu natury. Charakterystyczne cechy pensjonatu butikowego to przede wszystkim:

 - unikatowy design, pokoje są urządzone indywidualnie i wyposażone w ekskluzywne udogodnienia,

 - wyjątkowy charakter i klimat, butikowe pensjonaty mają własną osobowość.

 - wysoce spersonalizowana obsługa.

 - autentyczna kuchnia bazująca na lokalnych produktach.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%